360 derecelik panorama oluşturun – bu şekilde çalışır – Blog

Resim: Andrey Armyagov/Shutterstock.com

360 derecelik bir panorama keşfettiniz ve bu tür görüntüleri nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? İyi haber: Özel bir 360 derecelik kameraya ihtiyacınız yok. Yeterli kameraya sahip bir akıllı telefonunuz olduğu sürece, 360 derecelik resimleri kendiniz oluşturabilirsiniz. Görüntülerin kalitesi, Ricoh Theta SC veya Insta360 One X gibi gerçek 360 derecelik kameralarınki kadar iyi olmayacaktır. Bununla birlikte, akıllı telefon mükemmel ve her şeyden önce ücretsiz bir alternatiftir.

Akıllı telefonunuzla 360 derecelik fotoğraflar nasıl çekilir?

Not: Uygulama o zamandan beri durduruldu.

Akıllı telefonunuzla 360° görüntüler oluşturmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey size yardımcı olacak bir panorama uygulaması bulmak. Bu tür uygulamalar hem App Store’da hem de Google Play Store’da mevcuttur. Aşağıda, Google Sokak Görünümü ile 360 ​​derecelik panorama çekimlerini nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Uygulama hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Yükle Google Sokak Görünümü uygulaması Play Store’dan veya App Store’dan yükleyin ve kurulumdan sonra açın.
  2. Şimdi sadece girişe dokunun “Yaratmak” ve ilk seçeneği seçin “360˚” akıllı telefonunuzun kamerasıyla bir panorama çekmek için.
  3. Ardından “kamerayı aç“.
  4. Şimdi kaydetmeye başlayın. Bunu yapmak için kamerayı doğru konumda tutun ve uygulamanın açılmasını bekleyin. enstantane fotoğraf yapılmış.
  5. Şimdi bir yönde dön kendi ekseni ve gerekli çekimleri yapmak için uygulamanın belirttiği konumlarda birkaç kez bekleyin.
  6. Tam bir daire çizdikten ve gerekli tüm enstantaneleri aldıktan sonra, alttaki düğmeye dokunun. kancaKaydı durdurmak için
  7. Tek tek çekimler artık kusursuz bir panorama oluşturmak için birleştirildi. ” butonuna tıklayarak kayda ulaşabilirsiniz.profil” tip.
  8. Burada bir kayda dokunursanız, onu akıllı telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. saygınlık ve panoramada yolunuzu silin.
  9. Daha sonra resminizi Google Sokak Görünümü’ne yükleyebilirsiniz”Yayınla“, akıllı telefonunuzda bilgisayara kaydet veya diğer platformlarda bölmek.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 3 Mayıs 2023 08:11 360 derecelik güzel bir fotoğraf oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuz. Burada nasıl yapıldığını açıklayacağız. Resim: Andrey Armyagov/Shutterstock.com Reklamcılık 360 derecelik bir panorama keşfettiniz ve bu tür görüntüleri nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? İyi haber: Özel bir 360 derecelik kameraya ihtiyacınız yok. Yeterli kameraya sahip…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir