502 Kötü Ağ Geçidi ne anlama geliyor?

Eğer internette iseniz zaman zaman “Bad Gateway 502” sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Daha sonra bir web sunucusundan yanıt almak için bir süre bekleyebilirsiniz. Burada size bu durum kodunun tam olarak ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Reklamcılık

HTTP durum kodu “502 Hatalı Ağ Geçidi”, kullanıcı ile başka bir sunucu arasındaki aracı (ağ geçidi) olan bir sunucunun, diğer sunucudan hatalı veya geçersiz bir yanıt aldığını belirtir. Basitçe söylemek gerekirse, web sitesinin yüklenemediği anlamına gelir. Durum kodu 502 Kötü Ağ Geçidi, web sitesi yerine ekranınızda görünen hata mesajıdır.

500 serisinden çeşitli hata kodları vardır. Kural olarak sorun sunucudadır. “Kötü Ağ Geçidi” eklenmesi, sunucuya ulaşılamadığı veya iletişim zincirinde bir kusur olduğu anlamına gelir. Bunun nedenleri farklı olabilir. Sunucular aşırı yüklenmiş, kapatılmış veya kapatılmış olabilir ve bu nedenle ağ geçidi çalışmıyor olabilir. Tarayıcıdaki veya güvenlik duvarlarındaki uzantılar iletişimi bozar. Veya internete bağlı değilsiniz.

  1. Ağınıza gerçekten bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Bunu yapmak için tarayıcınızda başka bir web sitesini ziyaret etmeyi deneyin. Ayrıca “Kötü Ağ Geçidi” hata mesajını alıyorsanız sorun internet bağlantınızda olabilir.
  2. Sorunun sizde mi yoksa site operatöründe mi olduğunu kontrol edin. Bunu “Herkese ya da sadece bana” gibi web siteleriyle kolayca kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için web sitesinin adını girin veya URL’yi yapıştırın.
  3. Tarayıcı ayarlarınızda çerezleri silin ve önbelleği temizleyin. Web sitesinin çerezlerde ve önbellekte yanlış şekilde önbelleğe alınmış bir sürümü, web sitesinin yüklenmesinde sorunlara yol açabilir.
  4. İnternet bağlantınız düzgün çalışıyorsa ve web sitesi farklı bir tarayıcıda yükleniyorsa sorun tarayıcınızda olabilir. Öncelikle tarayıcıyı yeniden başlatmayı deneyin. Bu işe yaramazsa tarayıcınızı gizli modda açmalısınız. Web sitesi yüklenirse sorunun nedeni çeşitli uzantılar olabilir. Ancak tarayıcınızın eski bir sürümü de sorun olabilir. Bu nedenle gerekirse tarayıcınızı güncelleyin.

Sorunun web sitesi operatöründen mi yoksa kendinizden mi kaynaklandığını kontrol etmek için downforeveryoneorjustme.com adresinde web sitesinin adını girmeniz veya URL’yi yapıştırmanız yeterlidir.


(emzi)

Haberin Sonu

Eğer internette iseniz zaman zaman “Bad Gateway 502” sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Daha sonra bir web sunucusundan yanıt almak için bir süre bekleyebilirsiniz. Burada size bu durum kodunun tam olarak ne anlama geldiğini açıklayacağız. Reklamcılık 502 Kötü Ağ Geçidi ne anlama geliyor? HTTP durum kodu “502 Hatalı Ağ Geçidi”, kullanıcı ile başka bir sunucu arasındaki aracı (ağ…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir