AAE dosyaları nedir ve bunları nasıl açarsınız? – Blog

Eğer sen elmaiPhone veya Mac gibi aygıtlar kullanıyorsanız, muhtemelen .AAE dosya biçimini fark etmişsinizdir. Görüntüleri bir Windows PC’ye aktarırken, bu dosyaların görüntüleri görüntülemek için gerekli olup olmadığı sorusu ortaya çıkar. AAE dosyalarının tam olarak ne olduğu ve bunları Windows ile açıp açamayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

AEE dosyaları nedir?

AAE dosyaları tarafından oluşturulur Apple’ın iOS’u veya Mac os işletim sistemi üzerinde kendi iPhoneiPad veya Mac oluştururken aynı zamanda JPG dosyası oluşturuldu. Dosya, her kullandığınızda oluşturulur. elma fotoğraflarıApple’ın macOS ve iOS için fotoğraf düzenleyicisi olan JPG dosyasında değişiklikler yapın. Buna göre eski cihazlarla iPhoto veya açıklık. Artık resimleri bir iPhone’dan bilgisayarınıza aktardığınızda, AAE dosyası, tabiri caizse, referans dosyasıhepsi vJPG dosyasında yapılan değişiklikler içerir. Yani dosya gerçek görüntü değil, Fotoğraf uygulamasındaki düzenlemeyle ilgili bilgilerdir. Dosya varsa, bunlar iPhone’da veya Mac’inizde geri alınabilir.

Dosyaları Windows ile açmak mümkün mü?

Fotoğraflarınızı bir Mac veya iOS aygıtından Windows’a aktarırken, JPG dosyaları Aktar. Bir AAE dosyası, bu dosya formatı tanınmadığından Windows PC’de kullanılamaz. Önceki bölümde bahsedildiği gibi, bu dosyalar sadece yapılan değişiklikler için bir referans görevi görür. Tabii ki, bir kullanma seçeneğiniz var. Notepad++ gibi metin düzenleyici veya varsayılan editör açmak için, çünkü bu XML biçimi Sunmak. Ancak Apple, fotoğraf programını Windows’ta kullanmanıza izin vermediğinden, Windows PC’nizde değişiklikleri geri alamazsınız.

emin olmanızı öneririz. İçe aktarmak Fotoğraflarınızı her zaman JPG dosyası Aktar. eğer ölürsen AAE dosyasını silbu, yalnızca görüntüde yapılan değişikliklerin listesini temizleyecektir. Ancak bu, gerçek fotoğrafı silmez.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Michael Mierke de 10 Mart 2023 11:24 .AAE uzantılı dosyalarınız var ve açamıyor musunuz? İşte AAE’nin ne anlama geldiği ve formatın nasıl açılacağı. Reklamcılık Eğer sen elmaiPhone veya Mac gibi aygıtlar kullanıyorsanız, muhtemelen .AAE dosya biçimini fark etmişsinizdir. Görüntüleri bir Windows PC’ye aktarırken, bu dosyaların görüntüleri görüntülemek için gerekli olup olmadığı sorusu ortaya çıkar.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir