Akıllı TV nedir? | çevrimiçi – Blog

Muhtemelen akıllı TV terimiyle zaten temasa geçmişsinizdir. Yeni bir televizyon arayışına başladığınızda bugünlerde akıllı televizyondan vazgeçemeyeceksiniz. Televizyonu akıllı yapan şey genellikle TV’yi internete bağlayan entegre bir bilgisayardır. Aşağıda veri koruma kanunu açısından bunun nasıl göründüğünü ve bir akıllı TV’yi tam olarak neyin karakterize ettiğini öğreneceksiniz.

Reklamcılık

İster Samsung ister LG olsun, tüm yeni cihazlar akıllı TV veya hibrit TV olarak pazarlanmaktadır. Peki cihazlar hakkında tam olarak “akıllı” olan nedir? Akıllı TV öncelikle İnternet bağlantısıyla karakterize edilir. Kısacası akıllı TV, çevrimiçi ve ağ tabanlı medya içeriğine ek bir cihaz (örneğin Fire TV çubuğu) kullanmaya gerek kalmadan erişmenizi, yönetmenizi ve görüntülemenizi sağlayan bir işletim sistemi içerir. Geleneksel bir televizyonu Smart TV’ye nasıl yükseltebileceğinizi buradan okuyun.

Hemen hemen tüm Akıllı TV’ler hem Ethernet bağlantı noktası hem de yerleşik Wi-Fi ile birlikte gelir. Bazı eski modeller, Wi-Fi işlevini etkinleştirmek için bir adaptör gerektirebilir. Normal TV programlarının ötesine geçen içerikleri oynatmak için internet bağlantısını kullanabilirsiniz. Bunlara Netflix, YouTube gibi hizmetler veya Spotify üzerinden müzik akışı dahildir. Ayrı ayrı televizyon kanallarının medya kitaplıklarına erişmek ve buradaki kaçırılan programlara ve ek içeriklere erişmek için uzaktan kumandanızdaki kırmızı düğmeyi de kullanabilirsiniz. Zattoo gibi uygulamalar aracılığıyla canlı TV bile akıllı TV’lerde izlenebiliyor; dolayısıyla artık kablo bağlantısına bile ihtiyacınız yok. Smart TV’ye televizyon alıcısı entegre edilmiştir ve bir bilgisayarın sahip olduğu tüm işlevlere sahiptir. Örneğin, bir tarayıcı aracılığıyla da internette gezinebilirsiniz.

Smart TV menüsünde nasıl gezinebileceğinizin kesin yolu TV’nin markasına ve sağlanan işletim sistemine veya arayüze bağlıdır. Menü genellikle sezgisel olarak tasarlanmıştır, böylece uzaktan kumandayı kullanarak bir uygulamaya tıklayarak ilgili içerik tekliflerine erişebilirsiniz. En iyi 10 akıllı TV uygulaması yazımızda hangi uygulamaları önerdiğimizi okuyabilirsiniz.

Samsung vb. marka akıllı TV kullanmak veri koruma sorunlarına yol açabilir. Kural olarak, akıllı TV’ler ve uygulama sağlayıcıları, size daha iyi uyarlanmış öneriler ve reklamlar oluşturmak amacıyla izleme alışkanlıklarınızı izler. Üçüncü taraf uygulamaların sizi gözetleme ve akıllı TV’nizin ses kontrolünü ve web kamerasını kullanma olasılığı da vardır. Bu nedenle her zaman dikkatli olun ve yalnızca güvenilir uygulamaları yükleyin. Ayrıca herhangi bir izleyiciyi önlemek için ağınıza bir Pi-Hole entegre etmenizi de öneririz. Ayrıca Smart TV’leri ağ yöntemlerini kullanarak nasıl koruyabileceğinizi de bu yazımızda okuyabilirsiniz.


(mimi)

Haberin Sonu

Muhtemelen akıllı TV terimiyle zaten temasa geçmişsinizdir. Yeni bir televizyon arayışına başladığınızda bugünlerde akıllı televizyondan vazgeçemeyeceksiniz. Televizyonu akıllı yapan şey genellikle TV’yi internete bağlayan entegre bir bilgisayardır. Aşağıda veri koruma kanunu açısından bunun nasıl göründüğünü ve bir akıllı TV’yi tam olarak neyin karakterize ettiğini öğreneceksiniz. Reklamcılık Smart TV’yi diğerlerinden ayıran nedir? İster Samsung ister LG…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir