Alexa sarı renkte yanıp sönüyor – arkasında bu var – Blog

Resim: MAHATHIR MOHD YASIN/Shutterstock.com

Echo ve Echo Dot gibi Alexa özellikli cihazlar, sizinle etkileşim kurmak için farklı renkleri aydınlatır. Yeni mesajlar ve gelen çağrılar gibi şeyleri belirtmek için renk kullanırlar. Örneğin Alexa ile konuştuğunuzda mavi bir halka çıkıyor. Ancak ışık, kırmızı veya sarı gibi diğer renkleri de alabilir. Akıllı hoparlörünüzdeki sarı ışığın ne anlama geldiğini buradan okuyun.

Alexa neden sarı renkte yanıp sönüyor?

Amazon Echo’nuzdaki yanıp sönen sarı ışık, gelen kutunuzda okunmamış mesajlarınız olduğunu gösterir. Bu, Amazon gelen kutunuzdaki siparişinizle ilgili bir güncelleme içeren bir satıcıdan gelen bir mesaj veya paketinizin teslim edildiğine dair Amazon’dan gelen bir bildirim olabilir.

Amazon hesabınızla sıkı entegrasyon sayesinde, Alexa ne satın aldığınızı bilir. Muhtemelen akıllı telefonunuzdaki Amazon alışveriş uygulamasından gönderi onayı e-postaları ve yeni bildirimler almaya alışkınsınızdır – ancak Alexa, bir sonraki paketinizin ne zaman geleceğini size bildirmek için sarı ışığı da kullanabilir.

Alexa’nın yanıp sönen sarı ışığı nasıl kapatılır

Echo’nuzun veya diğer Alexa özellikli cihazınızın kehribar renginde yanıp sönmesini durdurmak için Alexa’dan mesajınızı okumasını isteyin. Aşağıdaki sesli komutu kullanmanız yeterlidir: “Alexa, bana bildirimlerimi oku”.

Bu bir teslimat bildirimiyse, Alexa size bir siparişin teslim edildiğini bildirir. Gelen kutunuza aldığınız bir mesajsa, Alexa mesajı size okuyacaktır. Haberleri daha sonra Amazon hesabınızdan da okuyabilirsiniz.

Alexa kehribar yanıp sönme nasıl devre dışı bırakılır

Artık Alexa’dan bildirim almak istemiyorsanız ve böylece sarı ışığı tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu akıllı telefonunuzdaki Alexa uygulamasından yapabilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Alexa uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki ” simgesine dokunun.Daha“.
  2. Ardından “ayarlar” son.
  3. Şimdi ” dokununcihaz ayarları” ve ardından Alexa cihazı son.
  4. Ardından kategoriyi açın “bildirimler” ve ardından ” öğesini seçinAmazon Alışverişi” son.
  5. kullanarak seçeneği devre dışı bırakın. Değiştirmek kapatmak için dokunun.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 31 Ocak 2023 12:51 Echo hoparlörünüzdeki gösterge ışıkları yedi farklı renkte yanıp sönebilir. Sarının ne anlama geldiğini açıklıyoruz. Resim: MAHATHIR MOHD YASIN/Shutterstock.com İlan Echo ve Echo Dot gibi Alexa özellikli cihazlar, sizinle etkileşim kurmak için farklı renkleri aydınlatır. Yeni mesajlar ve gelen çağrılar gibi şeyleri belirtmek için renk kullanırlar. Örneğin Alexa…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir