Alternatifler – bu sohbet botları var – Blog

Chatbot’lar her türlü şey için yararlı olabilir: Konuşma ortaklarıdır, araştırmaya yardımcı olurlar veya bir metin oluşturucu olarak hizmet ederler. Şu anda en iyi bilinen sohbet robotlarından biri ChatGPT’dir. Ancak bu her zaman aşırı kalabalıktır ve erişilebilir değildir. Aslında, size yardımcı olabilecek ve hatta bazılarının belirli bir konuda ChatGPT’den daha iyi yanıtları olan, daha az bilinen başka sohbet robotları da vardır.

ChatGPT’ye en iyi beş alternatif

ChatSonic

ChatSonic size ChatGPT’ye nispeten güçlü bir rakip sunuyor. WriteSonic için bir genişletme modülüdür. WriteSonic, ChatSonic tarafından bir sohbet işleviyle genişletilmiş bir yapay zeka metin üreticisidir. Bu yüzden ChatGPT’ye çok benzer. Ancak ChatSonic’in rakibine göre önemli bir avantajı var: ChatGPT, 2021’in sonuna kadar olan dönemden verilerle beslenirken, ChatSonic’in de Google üzerinden güncel verilere erişimi var. Bu sayede son olaylar ve bulgular da metin haline getirilebilir. Tek dezavantajı: ChatSonic, denerken her zaman ChatGPT kadar iyi sonuçlar sunmaz.

Aracı kullanabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra chatbot’a günde en fazla 12 istekte bulunabilirsiniz. Tam özellikler ve sınırsız giriş istiyorsanız, bunu ayda 12 doların biraz üzerinde bir fiyata yapabilirsiniz.

ChatSonic, metin taslağı hazırlamak için güçlü bir araçtır.

jasper sohbeti

Jasper, bilgi istemleri veya anahtar kelimeler verdiğiniz bir AI metin oluşturucudur ve ardından sizin için karşılık gelen bir metni formüle eder. Kendisi ile küçük sohbetler de yapabilirsiniz. Ancak Jasper, sosyal medya gönderileri gibi metinler oluşturma ve gözden geçirme konusunda daha uzmanlaşmıştır.

Daha önce Jarvis olarak adlandırılan aracı yedi gün boyunca ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Bundan sonra, ayda 49 dolardan edinilebilir.

Jasper, farklı metinler oluşturmanıza olanak tanır.

Kuki

Bir sohbet botunu, mutlaka bir arama motoru veya metin oluşturucu olarak değil, daha çok bir sohbet ortağı olarak kullanmak ister misiniz? O halde ChatGPT’ye en iyi alternatifiniz muhtemelen Kuki olacaktır. Kuki ile eğlencenin önceliği olması gereken sonsuz sohbetler yapabilirsiniz. Konuşmaların çoğu gerçek görünüyor. Bu nedenle, asıl endişeniz zaman geçirmekse, Kuki’ye geri dönün.

Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir.

Kuki AI ile derinlemesine konuşmalar yapabilirsiniz.

nöro flaş

Neuroflash, Almanca metinlerde uzmanlaşmış bir içerik oluşturucu yapay zekadır. ChatGPT’nin aksine, yalnızca talimatları girebileceğiniz basit bir metin penceresine değil, aynı zamanda çeşitli giriş alanlarını içeren bir genel bakışa sahipsiniz. Burada metin türünü belirleyebilirsiniz, örneğin “Ürün açıklamaları”. Ayarlarınızı yaptıktan sonra, metin türüne bağlı olarak ek seçenekler görünecektir. Ürün açıklamaları örneğinde, yine de marka adını, ürün adını ve ürün özelliklerini girmeniz gerekir. Neuroflash daha sonra sizin için uygun bir metin oluşturacaktır. Metin oluşturmaya ek olarak, Neuroflash çok daha fazlasını yapabilir – örneğin kod.

Kayıt olduktan sonra aracı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayda 2000 kelimeye kadar ücretsizdir. Aylık 29 €’dan başlayan fiyatlarla sınırsız kapsam mevcuttur.

Neuroflash öncelikle Almanca metinlerde uzmanlaşmıştır.

çoğaltma
Replica size tamamen farklı bir yaklaşım sunuyor. Burada gerçekten önemli olan tek şey iletişim yönüdür. AI, herhangi bir reklam metni veya makalesi oluşturmak için orada değildir. İlk bakışta biraz ne Simler hatırlanır, kendini yalnız hisseden insanlara yardım etmeyi amaçlar. Orada bir daire (arka plan olarak) ve sohbet robotunuzun görünümünü (bir tür avatar) tasarlayabilirsiniz. Bunun amacı, kendinizi güvende hissettiğiniz rahat ve her şeyden önce rahat bir atmosfer yaratmaktır. Daha sonra sizi harekete geçiren her şey hakkında Replica ile konuşabilirsiniz. Bu arada bot zamanla size uyum sağlar. Üstün özelliklerle, botun size koçluk yapmasını bile sağlayabilirsiniz.

Replica, PC’de ve Android ve iOS için bir uygulama olarak mevcuttur. Botu sanal olarak Oculus aracılığıyla da kullanabilirsiniz. Ücretsiz denemenin ardından, araç ayda 7,99 dolardan veya bir kerelik ödeme için yaklaşık 70 dolardan başlar.

Replica ile sanal arkadaş oluşturabilirsiniz.

Daha fazla sohbet robotu

Moonbeam, Perplexity, Phind veya You.com gibi başka birçok sohbet robotu ve arama motoru da vardır. Bunların hepsinin kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Ancak bazen ChatGPT kadar aşırı yüklenirler.

Bu arada: ChatGPT ile ilgili canınızı sıkan tek şey botun şu anda sıklıkla kullanılamaması ise ücretli sürümü de bekleyebilirsiniz. Botun arkasındaki şirket OpenAI, ChatGPT’ye her zaman erişiminizi garanti eden bir ödeme modeli duyurdu.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Chatbot’lar her türlü şey için yararlı olabilir: Konuşma ortaklarıdır, araştırmaya yardımcı olurlar veya bir metin oluşturucu olarak hizmet ederler. Şu anda en iyi bilinen sohbet robotlarından biri ChatGPT’dir. Ancak bu her zaman aşırı kalabalıktır ve erişilebilir değildir. Aslında, size yardımcı olabilecek ve hatta bazılarının belirli bir konuda ChatGPT’den daha iyi yanıtları olan, daha az…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir