Android: Ekranı döndürün – işte böyle

Akıllı telefonunuzdaki ekran döndürme oldukça can sıkıcı olabilir. Bir fotoğraf ters duruyor ve ona bakmak için cihazı çeviriyorsunuz; ancak ekran her zaman otomatik olarak dönüyor. Ya da tam tersi: Bir görüntüyü yatay formatta görüntülemek istiyorsunuz ancak ekran otomatik olarak dönmek istemiyor. Bu makalede döndürme işlevini hızlı ve kolay bir şekilde nasıl etkinleştirip devre dışı bırakacağınızı öğreneceksiniz.

Reklamcılık

Akıllı telefonunuz genellikle ekran dönüşünü hızlı bir şekilde kontrol etmenin bir yolunu sunar.

Bir uyarı: Seçeneği göremiyorsanız sol alttaki kalem simgesini kullanarak hızlı erişim menüsünden hızlı erişiminizin bileşenlerini ayarlayabilirsiniz.

Resim 1 itibaren 2

1. adım:

Telefonunuzun ekranını kaydırın yukarıdan aşağıya. Hızlı erişim çubuğu görünür. Çubuğu tamamen genişletmek için kaydırma hareketini tekrarlayın. Bunun, sağa veya sola kaydırarak erişebileceğiniz birkaç sayfası olabilir.

Ekran döndürmeyi Android akıllı telefonlarınızın ayarları aracılığıyla da etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz; örneğin hızlı erişim çubuğunda ilgili seçeneği göremiyorsanız.

Resim 1 itibaren 2

1. adım:

Ayarlar akıllı telefonunuzda ” menü öğesine dokunungörüntülemek“. Bazı cihazlarda buna “Ana ekran“.


(gref)

Haberin Sonu

Akıllı telefonunuzdaki ekran döndürme oldukça can sıkıcı olabilir. Bir fotoğraf ters duruyor ve ona bakmak için cihazı çeviriyorsunuz; ancak ekran her zaman otomatik olarak dönüyor. Ya da tam tersi: Bir görüntüyü yatay formatta görüntülemek istiyorsunuz ancak ekran otomatik olarak dönmek istemiyor. Bu makalede döndürme işlevini hızlı ve kolay bir şekilde nasıl etkinleştirip devre dışı bırakacağınızı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir