Anlık transfer nedir? | çevrimiçi – Blog

Artık çevrimiçi ödeme yapmanın birçok yolu var. Buna artık birçok çevrimiçi mağazada sunulan anında transfer de dahildir. Burada sizlere online ödeme sisteminin tam olarak ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatacağız.

Reklamcılık

Sofortüberweisung, çevrimiçi alışveriş yaparken kullanabileceğiniz nakitsiz bir ödeme yöntemidir. Ödeme yöntemi Sofort GmbH veya Klarna tarafından Klarna Sofortüberweisung olarak sunulmaktadır. Genel olarak Sofort GmbH, 2014 yılından bu yana Klarna Group’un bir parçasıdır. PayPal gibi diğer ödeme yöntemlerinin aksine, bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza gerek yoktur. Bu, bankanız ve çevrimiçi mağazanız dışında hiçbir üçüncü tarafın ödemeye dahil olmadığı anlamına gelir.

Prensip olarak anında transfer, internet bankacılığındaki standart transfer gibi çalışır. Çevrimiçi satın alma işleminizi tamamladıktan sonra Sofortüberweisung ödeme yöntemini seçin. Daha sonra müşterisi olduğunuz bankayı seçersiniz ve bankanızın web sitesine yönlendirilirsiniz. Şimdi tek yapmanız gereken sizinkini her zamanki gibi kullanmak Çevrimiçi bankacılık kimlik bilgileri girin, çevrimiçi transferi tekrar kontrol edebilir ve ardından ödemeyi PIN veya TAN gibi kimlik doğrulama verileriyle onaylayabilirsiniz. Sonunda ödemenizin onayını alacaksınız. Tüm süreç yalnızca birkaç dakika sürer.

Anında havale ile ödeme, internet bankacılığı hesabınız üzerinden havale yapmanıza gerek kalmadan gerçek zamanlı olarak yapılır. Bankanızın PIN veya TAN ile doğrulama yapan güvenlik mekanizmaları, ödeme işleminin güvenli ve anonim olmasını sağlar. Çünkü anında aktarım, daha az kişisel ve hassas verinin geride kalması anlamına gelir.

Ancak müşteri olarak anında transferleri kullanmak için ücret ödemeniz gerekebilir. Ayrıca ödeme yöntemi henüz tüm bankalar tarafından sunulmamaktadır. Bir müşteri olarak, çevrimiçi mağazanın Sofort Bank alıcı koruma mührünün olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Alıcı koruması, sipariş ettiğiniz malların teslim alınmaması veya malların hasar görmesi durumunda paranızın iade edileceğini garanti eder. Mühür olmadan, anında transferle alıcının korunması mümkün olmayabilir.


(emzi)

Haberin Sonu

Artık çevrimiçi ödeme yapmanın birçok yolu var. Buna artık birçok çevrimiçi mağazada sunulan anında transfer de dahildir. Burada sizlere online ödeme sisteminin tam olarak ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatacağız. Reklamcılık Anlık transfer nedir? Sofortüberweisung, çevrimiçi alışveriş yaparken kullanabileceğiniz nakitsiz bir ödeme yöntemidir. Ödeme yöntemi Sofort GmbH veya Klarna tarafından Klarna Sofortüberweisung olarak sunulmaktadır. Genel…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir