Apple Watch’ın eşlemesini kaldırın – nasıl çalışır? – Blog

Resim: Kaspars Grinvalds/Shutterstock.com

iPhone üreticisi Apple’ın akıllı saati, tam işlevsellikten yararlanabilmek için genellikle bir iPhone ile birlikte çalıştırılır. Apple Watch aynı anda yalnızca bir iPhone ile eşleştirilebilir. Yeni bir iPhone satın alırsanız veya başka biri saati kullanmak isterse – örneğin satarsanız – Watch uygulamasını veya saatin kendisini kullanarak saati sıfırlamanız veya eşlemesini kaldırmanız gerekir. Bu yazıda, bunun tam olarak nasıl çalıştığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini size göstereceğiz.

iPhone’da Apple Watch’unuzun eşlemesini nasıl kaldırabilirsiniz?

Saat uygulamasının yardımıyla, yalnızca birkaç adımda Apple Watch’unuzun eşlenen iPhone ile eşlemesini kolayca kaldırabilirsiniz. Apple Watch etkinleştirme kilidi nasıl kaldırılır ve tüm içerik ve ayarlar nasıl sıfırlanır. Bunun tüm uygulamaları ve verileri sileceğini unutmayın. Güvenli tarafta olmak için, ayrıştırmadan önce yeni bir yedek oluşturmalısınız. Kendi hücresel bağlantısı olan bir hücresel Apple Watch kullanıyorsanız, eşleştirme işlemi size Apple Watch için hücresel planı sürdürmek mi yoksa onu da silmek mi istediğinizi soracaktır. Burada şu geçerlidir: Apple Watch’u daha sonra bir iPhone ile tekrar kullanırsanız, cep telefonu tarifesi geçerliliğini koruyabilir. Değilse, planı kaldırmalısınız.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Apple Watch iPhone olmadan nasıl sıfırlanır

Elinizin altında bir iPhone yoksa, Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırıp doğrudan saatin kendisinden de sıfırlayabilirsiniz. Bununla birlikte, iPhone aracılığıyla ayırmanın aksine, etkinleştirme kilidi, diğer kişilerin örneğin hırsızlık durumunda Apple Watch’u izinsiz kullanmasını önlemek için yerinde kalır. Aktivasyon Kilidi açıkken Apple Watch’unuzu, zaten sıfırlanmış olsa bile Bul ağı aracılığıyla bulabilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı kılavuz: iPhone’da Apple Watch’ın eşlemesini kaldırın

  1. iPhone uygulamasını açın”Kol saati” ve menüde gezinin “Saatim” Açık “Tüm Apple Saatleri“.
  2. Ben” simgesi sağda.
  3. Alt kısımda “Apple Watch’un eşlemesini kaldır“.
  4. Bir hücresel model için, mobil tarife kalmalıdır.
  5. Apple Watch’un eşlemesi kaldırılacak ve sıfırlanacak. senin ihtiyacın olabilir ElmaİDşifre Aktivasyon Kilidini açmak için girin.

Hızlı Kılavuz: iPhone olmadan Apple Watch’ın eşlemesini kaldırın

  1. Fikirler Apple Watch’unuzda ve “Genel olarak“.
  2. Üzerine dokunun “Varsayılana sıfırla” ve sonra “Tüm ayarları ve içeriği sil“. Bu yöntem, Apple Watch’a istenmeyen erişimi önlemek için Aktivasyon Kilidini yerinde tutar.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 27 Şubat 2023, 11:06 am Bu makalede, Apple Watch’unuzun iPhone ile eşlemesini nasıl kaldıracağınızı ve sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz. Resim: Kaspars Grinvalds/Shutterstock.com Reklamcılık iPhone üreticisi Apple’ın akıllı saati, tam işlevsellikten yararlanabilmek için genellikle bir iPhone ile birlikte çalıştırılır. Apple Watch aynı anda yalnızca bir iPhone ile eşleştirilebilir. Yeni bir iPhone satın alırsanız veya…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir