Arama sonlandırıldı – nedeni bu olabilir – Blog

Telefondasınız ve aniden konuşma bitiyor ve arama mı bitiyor? Bunun farklı nedenleri olabilir. Kısa bir süre sonra aramaları tekrar rahatsız edilmeden yapabilmeniz için bir dizi önerilen çözümü sizin için bir araya getirdik.

Çağrı sonlandırıldı – bunu yapabilirsiniz

Kontrol sinyali

Birini aradığınızda, arama yapmak için telefonunuz otomatik olarak en yakın baz istasyonuna bağlanır. Hareket halindeyken, bağlantınız menzil içindeki yeni bir baz istasyonuna aktarılır. Bu işlem sırasında bağlantı kesilebilir.

Ölü bir noktaya girmek (zayıf hücresel sinyal) aramanızı da etkileyebilir. Bunun nedeni baz istasyonlarının olmaması veya baz istasyonlarının zayıf hizalanması olabilir. Ağaçlar, binalar veya tüneller gibi fiziksel engeller de sinyali etkileyebilir.

Bu nedenle, aramanızı tekrar denemeden önce daha iyi bir sinyale sahip başka bir yere gelene kadar bekleyin.

Uçak modunu aç

Uçak modu, en yakın baz istasyonuyla bağlantıyı yenileyerek aramalarınızın tekrar çalışır durumda olmasına yardımcı olabilir.

Bir iPhone’da, ekranın sağ üstünden aşağı kaydırarak kontrol merkezini açmanız yeterlidir. Uçak modu, ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak ve ardından tekrar aşağı kaydırarak bir Android’de bulunabilir. Ardından Uçak modunu açmak için uçak simgesine dokunun. Modu devre dışı bırakmak için simgeye tekrar dokunun ve akıllı telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Uçak moduna geçmek yeterli değilse, bir sonraki en iyi şey ağ ayarlarınızı sıfırlamaktır. Bu, önceki WiFi, Bluetooth, VPN ve hücresel bağlantıların tüm izlerini silecektir. Bu, telefonunuzun aramaları kesmesine neden olabilecek temel sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Bunu yapmak için, Fikirler akıllı telefonunuz Ardından ” üzerine dokununGenel olarak” veya “sistem“. Ardından seçeneği seçin “Varsayılana sıfırla” kapalı. Ardından ” öğesine dokunun.Ağ Ayarları Sıfırlama” ya da “Wi-Fi, Hücresel Veri ve Bluetooth’u Sıfırla“.

SIM kartı kontrol et

SIM kartlar, sağlayıcınızın mobil ağına erişmenizi sağlar. Hasarlı bir SIM kart kullanırsanız, hücresel bağlantınız rastgele kesilebilir ve aramalarınızın kesilmesine neden olabilir.

Telefonunuzu kapatın ve SIM kartınızı çıkarın. Bunun için bir SIM kilit açma aracına ihtiyacınız var. Bu, muhtemelen telefonunuzla birlikte gelen ince bir metal araçtır. SIM kilit açma aracınız yoksa, küçük bir ataş da kullanabilirsiniz. SIM kart, cep telefonuna bağlı olarak farklı yerlerde bulunan SIM bölmesinde bulunur. Aleti (veya ataşı) SIM tepsisinin yanındaki küçük deliğe sokun ve tepsi dışarı çıkana kadar hafifçe ama sıkıca itin. Ardından SIM’de bükülme veya yırtılma olup olmadığını dikkatlice inceleyin. Bunları değiştirmek için cep telefonu operatörünüze başvurmanız gerekir.

Herhangi bir hasar bulamazsanız, SIM kartı tekrar takın ve sorunun çözülüp çözülmediğini test etmek için bir arama yapın. Cihazınızı kapatmak ve SIM kartı çıkarmak genellikle bağlantıyı sıfırlayabilir ve sorunu çözebilir.

Telefon kılıfını çıkar

Bazı telefon kılıfları, özellikle metal olanlar, telefonunuzun dahili antenine ulaşan sinyali engelleyebilir veya azaltabilir. Bu nedenle kılıfı çıkarın ve tekrar arama yapmayı deneyin.

Arayan Kimliğini Göster

Arayan kimliğinin gizlenmesi bazen gelen aramaları etkileyebilir. Çağrıları kabul ederken, bu durum çağrıların beklenmedik bir şekilde kesilmesine bile neden olabilir. Arayan kimliği görünürlüğü kapalıysa açın:

Bir iPhone’da bu seçeneği şurada bulabilirsiniz: Fikirler. Orada menüyü açarsın “telefon” ve ardından ” öğesini seçinArayan kimliğimi gönderKaydırıcıya dokunarak özelliği açın, griye dönecektir.

Bir Android cihazda, telefon uygulaması ve oradaki üzerine dokunun Üç öğe menüsü sağ üst. Ardından “Fikirler” ve ardından seçeneklere birer birer dokunun “Aramalar“, “Ek ayarlar” Ve “Arayan kimliği“. Son olarak, seçeneği seçin “telefon numarasını göster” dışında.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Telefondasınız ve aniden konuşma bitiyor ve arama mı bitiyor? Bunun farklı nedenleri olabilir. Kısa bir süre sonra aramaları tekrar rahatsız edilmeden yapabilmeniz için bir dizi önerilen çözümü sizin için bir araya getirdik. Çağrı sonlandırıldı – bunu yapabilirsiniz Kontrol sinyali Birini aradığınızda, arama yapmak için telefonunuz otomatik olarak en yakın baz istasyonuna bağlanır. Hareket halindeyken,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir