arka planı şeffaf yapın – bu şekilde çalışır – Blog

Saydam bir arka plan, kenarlıksız diğer arka planların üzerine yerleştirmek istediğiniz logolar veya resimler için harikadır. Kaydetirken doğru dosya biçimini seçmeniz önemlidir, çünkü tüm biçimler alfa kanallarını görüntüleyemez. Alfa kanalı, görüntü ve video düzenleme programlarında renk bilgisi için ek bir kanaldır. Şeffaflığı korur. Bunun avantajı, hiçbir görüntü verisinin kaybolmaması ve renk derinliğinin korunmasıdır. Dikkat: Örneğin, en iyi bilinen görüntü formatı olan JPEG, alfa kanalını desteklemez. Ücretsiz resim düzenleme yazılımı GIMP hakkında bilmeniz gerekenleri size göstereceğiz.

Uç: Programı başka amaçlar için kullanmak istiyorsanız, burada sizin için bir GIMP eğitimimiz var.

Görüntüyü kırp

Saydamlığı kaydetmeden önce, resminizi kırpmanız, yani mevcut arka planı kaldırmanız gerekir. Bu, arka plana bağlı olarak karmaşıklıkta değişebilir. Düz veya ayrıntılı arka planları kaldırmak için kullanabileceğiniz iki araç göstereceğiz.

Düz arka plan: Tek renkli bir arka plan ise, “Renge göre seç” arka planın tamamını seçmek için arka plana tıklayın. Seçiminiz kesikli kenar çizgileriyle gösterilir. [Entf]düğmesine basarak resminizi kırptınız.

Ayrıntılı arka plan: Ayrıntılı bir arka plana sahipseniz, vurgulamak istediğiniz nesneyi “Serbest seçim” aracı. Bunu yapmak için nesnenizin şeklini izleyin veya tek puan koymakbunu yapana kadar Nesne tamamen kenarlıklı sahip olmak.

Ardından menü öğesine gidin “seçim” Açık “tersine çevirmek“, kesikli çizgi artık arka planınızı betimliyor. Artık [Entf]-Düğme arka planı sil.

Şeffaflık oluştur ve kaydet

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Resminizi yukarıda açıklandığı gibi kırpın.
  2. Menüde “dosya” ve takip “Katman olarak aç…“. Alternatif olarak, [Strg] + [Alt] + [O] basmak.
  3. Sonra şuraya git “seviye” Açık “şeffaflık“ve orada”alfa kanalı ekle“.
  4. Şimdi, arka plana bağlı olarak “Renge göre seç” veya “Serbest seçim” Yayınla. İle [Entf] gri kareli bir alan görünecek şekilde arka planı kaldırın.
  5. Şimdi resminizi ” ile kaydedin.dosya” ve daha sonra “İhracat…“. Altında uyarı”dosya formatı” şeffaflığı gösterebilen bir resim formatı seçin, örneğin “png“. Son olarak ” üzerine tıklayınİhracat“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Theresa Möckel de 20 Temmuz 2023, 10:25 Logonuzun arka planını şeffaf bir şekilde kaydetmek ister misiniz? Size GIMP ile basit uygulamayı göstereceğiz. Reklamcılık Saydam bir arka plan, kenarlıksız diğer arka planların üzerine yerleştirmek istediğiniz logolar veya resimler için harikadır. Kaydetirken doğru dosya biçimini seçmeniz önemlidir, çünkü tüm biçimler alfa kanallarını görüntüleyemez. Alfa kanalı, görüntü…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir