Aynı anda birden fazla masaüstü kullanın – Blog

Güçlü işlemciler sayesinde, bilgisayarda çoklu görev yapmak artık modern makineler için sorun olmaktan çıkıyor. Masaüstünde asla yeterli alana sahip olamazsınız. Yararlı bir çözüm, sanal masaüstlerinin yönetimidir. Windows 10 ile her zamankinden daha kolay.

Sanal masaüstleri nedir?

bir sanal masaüstü ekranınızda iki, üç veya daha fazla masaüstüne sahip olmak için yazılım kullanacak simüle edilmiş. Her sanal masaüstü, pencerelerin istenildiği gibi dağıtılabileceği normal bir yüzey gibi davranır. Böylece yeni bir sanal masaüstü oluşturmakta kolaylaşırsınız yepyeni bir boşlukuygulamalarınızı dağıtmak için. Kural olarak, aynı anda yalnızca bir geçerli masaüstü görüntülenir. Bu nedenle, masaüstünüzde yer kalmadığını fark ederseniz, yeni bir tane oluşturun. Genellikle yapabilirsin Klavye kısayolunu kullanarak bir masaüstünden diğerine geçiş yapın. Çoklu görevleri çok daha kolay hale getirdikleri için sanal masaüstleri, özellikle uzman kullanıcılar için gerçek bir nimettir. Sanal masaüstleri fikri o kadar da yeni değil. Bu özelliği mümkün kılan programları Windows altında kurmak uzun zamandır mümkün olmuştur. Ancak Windows 10’dan bu yana, bu işlev zaten işletim sistemine entegre edilmiştir ve ek yazılım yüklenmesi gerekmez. İçin 2021 Güz Microsoft, sanal masaüstleri için değiştirilebilir arka planlar gibi daha fazla özellik sunmaya bile çalışıyor.

Sanal masaüstleri oluşturun

Sanal masaüstleri, görev görünümü aracılığıyla yönetilebilir ve oluşturulabilir:

Mevcut masaüstünü değiştir

Mevcut masaüstünü değiştirmek, neredeyse mevcut programı değiştirmek kadar kolaydır.

Sanal masaüstlerini kapatın

Elbette sanal masaüstlerinizi de tekrar silebilirsiniz.

Bir pencereyi taşıyın veya tüm masaüstlerinde görüntüleyin

Windows 10 ayrıca size şu işlevi sunar: Pencereleri farklı yüzeyler arasında taşıma. Aynı şekilde, belirli Programları tüm sanal masaüstlerinizde gösterin izin vermek. Böylece kendinize bir veya diğer masaüstü değişiklik kaydedebilirsiniz.

Video

Tarayıcınız HTML5 videoları desteklemiyor.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Jan Hendrik Eriksen de 3 Ocak 2023 13:04 İnsanların masaüstünde daha fazla alan istemesi alışılmadık bir durum değildir. Sanal masaüstleri bunu fazla çaba harcamadan mümkün kılar. Size nasıl çalıştığını gösteriyoruz. İlan Güçlü işlemciler sayesinde, bilgisayarda çoklu görev yapmak artık modern makineler için sorun olmaktan çıkıyor. Masaüstünde asla yeterli alana sahip olamazsınız. Yararlı bir çözüm,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir