Başlangıç ​​programlarını ayarla – Blog

Mac’inizde sık sık aynı programlarla çalışıyorsanız ve her yeniden başlattığınızda bunları manuel olarak açmak istemiyorsanız, otomatik başlatma programları kurabilirsiniz. Bunlar, Mac başladığında otomatik olarak açılır ve siz de hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda, Mac’te başlangıç ​​programlarını tanımlamanın farklı yollarını açıklayacağız.

Başlangıç ​​programlarını Dock’tan ayarlayın

Yalnızca bir veya birkaç programı otomatik olarak başlatmak istiyorsanız ve bunlar yine de Dock’a bağlıysa, otomatik başlatmayı buradan hızlı bir şekilde etkinleştirebilirsiniz: Sadece bir tane oluşturun sağ tık Dock’ta uygun programda, ardından “seçenekler” ve son olarak tıklayın “Girişte aç“.

Sistem ayarları aracılığıyla başlangıç ​​programlarını belirtin

Adım adım talimatlarımızı, hızlı başlangıç ​​kılavuzumuzu veya açıklayıcı videoyu izleyin.

Video

Alternatif: Bir sonraki oturum açışınızda tüm pencereleri yeniden açın

Programları Mac’inizi kapattığınızda başlayacak şekilde ayarlamak yerine, onları başlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. tekrar giriş yapıldığında, en son açılan tüm pencereler yeniden açılır. Böylece işinizi yarıda kesebilir ve bir sonraki işe başladığınızda kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için, ” önündeki onay işaretini etkinleştirmeniz yeterlidir.Bir sonraki oturum açışınızda tüm pencereleri tekrar açın“. Kapatmadan önce programları kapatmamış olmanız önemlidir. Yalnızca oturum kapatma işlemi sırasında açık olan pencereleri yeniden başlatır.

Kısa talimat: Başlangıç ​​programlarını sistem ayarlarından belirleyin

  1. sistem ayarları ve oraya tıklayın “Kullanıcılar ve Gruplar“.
  2. Soldaki doğru olanı seçin kullanıcı ve üstüne tıklayın “Giriş Öğeleri“.
  3. Hakkında artı işareti listenin altında yapabilirsiniz programları seçin ve bitti “a ekle” başlangıç ​​programları olarak ayarlayın.
  4. Alternatif olarak, programları şu yolla da gönderebilirsiniz: Sürükle bırak listeye sürükleyin.
  5. Programları yeniden başlatabilirsiniz kaldırmakilgili uygulamaları vurgulayarak ve Eksi işareti listenin altına tıklayın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Anna Kalinowsky de 31 Ocak 2023 14:41 Belirli programları Mac’inizi başlattığınızda otomatik olarak açılacak şekilde ayarlamak ister misiniz? Size otomatik başlatmayı nasıl ayarlayacağınızı gösteriyoruz. İlan Mac’inizde sık sık aynı programlarla çalışıyorsanız ve her yeniden başlattığınızda bunları manuel olarak açmak istemiyorsanız, otomatik başlatma programları kurabilirsiniz. Bunlar, Mac başladığında otomatik olarak açılır ve siz de hemen…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir