Bir bakışta en önemli komutlar – Blog

Resim: salarko/Shutterstock.com

Bir Twitch yayını sırasında izleyiciler, sunucular ve yayıncının kendisi, sohbet komutlarını kullanarak kanalla etkileşim kurabilir. Buna, örneğin, anket oluşturma ve anketlere katılma, mesajları vurgulama veya kullanıcıları doğrudan engelleme dahildir. Ayrıca, akışınızda size kesinlikle yardımcı olacak birçok yararlı komut vardır. Ve bazı botlar da kendi komutlarıyla gelir.

Twitch komutlarına genel bakış

Pek çok Twitch komutunu yalnızca moderatör veya kanal sahibi olarak değil, aynı zamanda izleyici olarak da kullanabilirsiniz. Elbette, bir kullanıcıyı engellemek gibi bazı komutlara herkes erişemez. Bir kanalın Twitch sohbetine aşağıdaki komutları kolayca girebilirsiniz:

Tüm Twitch sohbet komutlarının tam listesi için resmi destek sitesini buradan ziyaret edin.

Bu arada: Bazen ünlem işaretiyle yazılan komutlar da vardır. Bunlar o zaman Twitch’in kendisine değil, bir bota aittir. Birçok Twitch kullanıcısı, kanallarının yönetimini basitleştirmek için botlar yükler. En bilinen bot “Nightbot” dur. Sohbetinizin moderasyonunu geliştirmek için bunu kolayca kanalınıza ekleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 6 Tem 2023 14:22 Twitch’te çeşitli sohbet komutları vardır. Sizin için en alakalı olanları burada derledik. Resim: salarko/Shutterstock.com Reklamcılık Bir Twitch yayını sırasında izleyiciler, sunucular ve yayıncının kendisi, sohbet komutlarını kullanarak kanalla etkileşim kurabilir. Buna, örneğin, anket oluşturma ve anketlere katılma, mesajları vurgulama veya kullanıcıları doğrudan engelleme dahildir. Ayrıca, akışınızda size…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir