Bir bakışta maliyetler – Blog

PlayStation Plus, 2010 yılında başlatılan Sony’nin PlayStation Network çevrimiçi hizmetinin bir parçasıdır. Üyelik, çevrimiçi oyun oynamanıza olanak tanır ve ücretsiz olarak alabileceğiniz geniş bir oyun kataloğu sunar. Sony bu hizmeti üç katmana ayırdı; daha yüksek premium abonelik size daha fazla ücretsiz hizmet ve avantaj sağlıyor. Abonelik ücretinin ne kadar olduğunu buradan öğrenin.

Reklamcılık

PlayStation Plus abonelikleri üç seviyeye ayrılmıştır. Bu katmanların her biri, en iyi PS5 ve PS4 oyunlarından bazılarına erişim de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor. Tabii ki seçtiğiniz seviyeye göre fiyat artıyor. Burada bireysel seviyeleri ve bunların avantajlarını açıklıyoruz:

PlayStation Plus Temel

Temel maliyetler €8,99 aylık, €24,99 üç ay boyunca ve €71,99 12 aylık abonelikte. PS Plus Essential aboneliği temel aboneliktir ve farklı katmanların sunulmasından önce PS Plus hizmetinin oldukça doğrudan yeniden başlatılmasıdır. Üç seviyenin en ucuzudur. Essential aşağıdakileri sunar:

 • Çevrimiçi çok oyunculu erişim
 • Aylık indirilebilir oyunlar (genellikle üç)
 • Özel indirimler
 • Oyunları kaydetmek için bulut depolama

PlayStation Plus Ekstra

İçerik, temel aboneliğe göre biraz daha yüksek olan fiyata yansıtılır: ekstra abonelik maliyetleri €13,99 her ay, €39,99 çeyreklik veya €125,99 yıllık faturalandırmayla. PlayStation Plus Extra, Essential aboneliğinden daha geniş bir oyun kataloğu sunar:

 • Essential katmanının tüm avantajlarını sunar
 • PlayStation Studios ve üçüncü taraf kataloglarından gişe rekorları kıran oyunlar da dahil olmak üzere 400’e kadar PS4 ve PS5 oyunundan oluşan bir katalog ekler

PlayStation Plus Premium

Prim maliyetleri €16,99 aylık, €49,99 üç ay boyunca ve €151,99 12 aylık abonelikte. Premium katmandaki PS Plus aboneliği, yukarıdaki katmanların tüm işlevlerini ve şu ek ekstraları sunar:

 • Essential ve Extra katmanlarının tüm avantajlarını sunar
 • Yayınlanabilecek (PS5, PS4 veya PC’de) veya orijinal PlayStation, PS2 ve PSP nesillerinden indirilebilecek popüler klasik oyunların kataloğu.
 • Oyunların sınırlı süreli deneme sürümleri
 • Kütüphanede 340’a kadar ek oyun
 • Bulut akışı yoluyla edinilebilen PS3 oyunları


(işba)

Haberin Sonu

PlayStation Plus, 2010 yılında başlatılan Sony’nin PlayStation Network çevrimiçi hizmetinin bir parçasıdır. Üyelik, çevrimiçi oyun oynamanıza olanak tanır ve ücretsiz olarak alabileceğiniz geniş bir oyun kataloğu sunar. Sony bu hizmeti üç katmana ayırdı; daha yüksek premium abonelik size daha fazla ücretsiz hizmet ve avantaj sağlıyor. Abonelik ücretinin ne kadar olduğunu buradan öğrenin. Reklamcılık PlayStation Plus…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir