Bir makro oluşturun – bu şekilde çalışır – Blog

Yazılım geliştirmede makrolar, belirli bir ada (makro adı) sahip olan ve bir işlemi otomatikleştiren talimat dizileridir. Bu, zamandan tasarruf sağlar ve büyük Excel dosyalarıyla çalışmayı kolaylaştırabilir. Kaydedilen ve kaydedilen tuş ve fare tıklamalarının birleşiminden oluşurlar. Makrolar yalnızca Excel’de değil, diğer tüm Office uygulamalarında da bulunmaktadır. Bu yazıda Excel’de kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Reklamcılık

Makrolar oluşturmak istiyorsunuz ancak Geliştirici araçları henüz sekme olarak görüntülenmiyor mu? Bu makalede, Excel’deki geliştirici araçlarının kilidini nasıl açacağınızı göstereceğiz, böylece bunları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Makroları oluşturma başlamak. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Tıklayın Excel çalışma kitabı sekmenin üst kısmında “Geliştirici araçları“ve orada”Makro kaydet“.

Makronuza bir klavye kısayolu atadıysanız, artık onu oradan kolayca çalıştırabilirsiniz. Aksi halde aşağıdaki talimatlarda açıklandığı şekilde devam edin. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

“Sekme”de tıklayınGeliştirici araçları“Sekmede sol üstte”Makrolar“.

  1. Açık excel ve “sekmesine tıklayın”Geliştirici araçları“.
  2. Orada “üzerine tıklayınMakro kaydet“.
  3. Bir tane girin isimler makro için ve istenirse bir tane de Klavye kısayolu. Onaylamak için “TAMAM“.
  4. Kayıt şu anda çalışıyor. İstediğinizi çalıştırın Komut dizisi başından sonuna kadar. Örneğin B. tablonun görünümü değişti.
  5. İşiniz bittiğinde “‘in altına tıklayınGeliştirici araçları” Açık “Kaydı sonlandır“.
  1. “sekmesinin altındaGeliştirici araçları” Açık “Makrolar“.
  2. İstediğiniz makroyu seçin ve “Gerçekleştirmek“.
  3. Makro şimdi daha önce kaydedilenle başlayacak Komut dizisi otomatik olarak yürütülür.


(kawi)

Haberin Sonu

Excel: Bir makro oluşturun – bu şekilde çalışır Yazılım geliştirmede makrolar, belirli bir ada (makro adı) sahip olan ve bir işlemi otomatikleştiren talimat dizileridir. Bu, zamandan tasarruf sağlar ve büyük Excel dosyalarıyla çalışmayı kolaylaştırabilir. Kaydedilen ve kaydedilen tuş ve fare tıklamalarının birleşiminden oluşurlar. Makrolar yalnızca Excel’de değil, diğer tüm Office uygulamalarında da bulunmaktadır. Bu yazıda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir