Bu ağa bağlanılamıyor. Şimdi ne olacak? – Blog

İnternette gezinirken doğal olarak istikrarlı bir İnternet bağlantısına sahip olmak istersiniz. Ancak bazen hızla oldukça can sıkıcı hale gelebilecek sorunlar ortaya çıkabilir. Örneğin, “Bu ağa bağlanılamıyor” mesajı. Ancak bu durumda umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok çünkü size bu sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Reklamcılık

Bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız yönlendiricinizi yeniden başlatmak ilk adım olmalıdır. Bu nedenle yönlendiricinizin fişini çekin ve her şeyin kendini sıfırlaması için birkaç dakika bekleyin. Ardından yönlendiriciyi yeniden bağlayın ve yeniden bağlantı kurana kadar bekleyin. Şimdi bilgisayarınızı tekrar ağa bağlamayı deneyin.

Bilgisayarınızı İnternet’e bağlamak için iki seçeneğiniz vardır. Cihazınızın hemen hemen tüm dizüstü bilgisayarlar ve bazı masaüstü bilgisayarlar gibi bir ağ kartı vardır. Bununla birlikte yönlendiricinize kablosuz bağlantı kurabilirsiniz. Veya PC’nizi bir LAN kablosuyla doğrudan yönlendiriciye bağlayabilirsiniz. Bu bağlantı genellikle daha hızlıdır.

Yani dizüstü bilgisayarınızı bir Ethernet kablosuyla bağladığınızda, diğer bağlı cihazlara göre öncelik kazanır. Bu nedenle böyle bir kablo alın ve bir ucunu yönlendiricinizdeki uygun bağlantı noktasına, diğer ucunu da cihazınıza takın. Bağlantı daha sonra otomatik olarak kurulmalıdır. Değilse, önerilen sonraki düzeltmeleri izleyin.

Güvenlik duvarınız da bağlantı hatasından sorumlu olabilir. Bu bağlantınızı engelliyorsa devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Windows 10’da güvenlik duvarının nasıl devre dışı bırakılacağını buradan okuyun.
Güvenlik duvarınız devre dışıysa, tarayıcı aracılığıyla güvenilir bir web sitesini aramayı deneyin, örneğin Haber/tipps+tricks. Web sitesini görüyorsanız, güvenlik duvarı ayarlarınızla ilgili bir sorun var demektir. Şimdi güvenlik duvarınıza nasıl istisnalar ekleyeceğinize bakın ve hepsini işaretleyin.

Reklamcılık

Güncel olmayan veya uyumsuz bir ağ sürücüsü de sorunlara neden olabilir. Yakın zamanda bir Windows güncellemesi gerçekleştirdiyseniz, şu anda yüklü olan sürücülerin artık güncel olmaması mümkündür. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Üzerinde aç [Windows]-Başlat menüsüne girin ve ” yazınAygıt Yöneticisi“. Ardından aynı ismin arama sonucunu tıklayın.

: Sürücülerin güncellenmesi işe yaramazsa N’yi kaldırın.Daha sonra yeniden yüklemek için ağ kartını veya adaptörünü kullanın.

Yeni bir ağa her bağlandığınızda, Windows 10 bunun için bir profil oluşturur; ağ profili. Bazı veriler hatalıysa ve sorunlara neden oluyorsa profilleri silebilirsiniz:

1. adım:

yazın arama kutusu Windows’tan “terimiregedit“ve bir tane yap sağ tık sonuç hakkında”Kayıt düzenleyici“. Ardından ” seçeneğini seçinYönetici olarak çalıştır“.

Yönlendiricinizde sorunlar varsa ve TCP/IP adresinizi kabul etmiyorsa, onu sıfırlayabilirsiniz:

1. adım:

İçeri girin Windows arama çubuğuKomut istemi“ve bir tane yap sağ tık aynı ismin girişinde. Daha sonra “‘ye tıklayınYönetici olarak çalıştır“.

Windows 10’da ağ sorunlarını tanımlamak ve düzeltmek için kullanabileceğiniz bir araç vardır:

1. adım:

Windows arama çubuğuna ” yazınAğ Sorun Gidericisi“girişi yazın ve tıklayın”Ağ sorunlarını tanımlayın ve düzeltin“.
  1. İçeri girin Windows arama çubuğu Aygıt Yöneticisi” ve aynı ismin sonucunu tıklayın.
  2. Açık “ağ adaptörü“ve sonra bir tane yap çift ​​tıklama üzerinde kendi ağ adları.
  3. Yeni pencerede şuraya gidin: “sürücü“ve ardından düğmeye tıklayın”Sürücüleri güncelle“.
  4. Şimdi “‘yi seçinGüncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara“ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin, ardından bir çalıştırın yeniden başlat başından sonuna kadar.


(işba)

Haberin Sonu

Bu ağa bağlanılamıyor. Şimdi ne olacak? İnternette gezinirken doğal olarak istikrarlı bir İnternet bağlantısına sahip olmak istersiniz. Ancak bazen hızla oldukça can sıkıcı hale gelebilecek sorunlar ortaya çıkabilir. Örneğin, “Bu ağa bağlanılamıyor” mesajı. Ancak bu durumda umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok çünkü size bu sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Reklamcılık Yönlendiriciyi yeniden başlat Bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir