Bu yaş derecelendirmesi geçerlidir – Blog

Resim: George Rudy/Shutterstock.com

TikTok kısa bir video uygulamasıdır ve özellikle çocuklar ve gençler arasında popülerdir. Ancak uygulama gerçekte hangi yaştan itibaren kullanılabilir? Aşağıda, TikTok’un hangi yaş sınırlamalarıyla çalıştığını ve çocuğunuz TikTok kullanıyorsa nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

Bu yaş derecelendirmeleri TikTok için geçerlidir

TikTok’un kullanım şartlarına göre Almanya’daki bir kullanıcının en az 13 yaşında olması gerekiyor. Genel olarak, reşit olmayanların uygulamayı kullanmak için ebeveyn izni almaları gerekir. 13-15 yaş arası çocuk ve gençlerin TikTok hesapları otomatik olarak “” olarak ayarlanıyor.Özel“. Bu, kendilerini kimin takip edebileceğine, videolarını görüntüleyebileceğine ve yorum yapabileceğine kendilerinin karar vermesine olanak tanır. 16-17 yaş arasındaki gençler de TikTok’u yalnızca sınırlı işlevlerle kullanabilir. Gençlerin videoları başkaları tarafından indirilemez. kullanıcılar. İşlevler de “düet” Ve “Dikiş” standart ayarlarda sadece arkadaşlarla kullanılabilir. Canlı yayınlar genellikle sadece 18 yaş üstü ve 1000’den fazla takipçisi olan kullanıcılar tarafından başlatılabilir.

TikTok ayrıca asgari yaşın altında olduğundan şüphelenilen hesapları engelleme hakkını saklı tutar. Bir hata varsa elbette itiraz edebilirsiniz. Ancak, yönergeleri tekrar tekrar ve büyük ölçüde ihlal eden TikTok hesapları, belirli koşullar altında ilgili yasal makamlara bildirilecektir.

Çocuğunuz TikTok’u kullanmak için gereken minimum yaşa ulaştıysa, “eşlik modu”nu etkinleştirebilirsiniz. Bu, çocuğunuzun hesabını sizin hesabınıza bağlayacaktır. Ebeveyn hesabınız daha sonra çocuğunuzun hesabı için ayarlar yapabilir. Modun nasıl etkinleştirileceğini bu yazının ilerleyen kısımlarında okuyabilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, TikTok’un çocuğunuz tarafından günde kaç dakika kullanılabileceği veya “Arama” gibi ayarların etkinleştirilip etkinleştirilmediği veya devre dışı bırakılıp bırakılmadığı.

Dikkat: Çocuğunuzun daha küçük olması, uygulamanın yine de kolayca kurulamayacağı ve kullanılamayacağı anlamına gelmez. Bunu önlemek için uygulama mağazaları veya platformlar için ebeveyn denetimlerini kullanabilirsiniz.

TikTok’ta eşlik modunu ayarlayın

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Çocuğunuzla birlikte, TikTok hesaplarınızın her biri için aşağıdaki adımları izleyin:

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

Çocuğunuzla ilgili TikTok hesaplarını kullanarak aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Tiktok’u açın. Şimdi dokunun profil ve sonra bunun üzerine üç çubuklu menü.
  2. git “Ayarlar ve Gizlilik“.
  3. Altında “içerik ve ekran” üzerine dokunun “eşlik modu“.
  4. Hesabınızın ebeveyne mi yoksa gence mi ait olduğunu seçin, ardından “Daha öte“.
  5. Şimdi çocuğunuzun yapması gerekiyor QR kod size gösterileni tarayın ve “Bağlamak“. Daha sonra bağlı hesabı göreceksiniz.
  6. buna tıkladıktan sonra bağlı hesap yazdıktan sonra çocuğunuz için hangi ayarları yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 22 Mart 2023, 11:01 am Popüler TikTok uygulamasının hangi yaştan itibaren kullanılabileceğini burada açıklıyoruz. Resim: George Rudy/Shutterstock.com Reklamcılık TikTok kısa bir video uygulamasıdır ve özellikle çocuklar ve gençler arasında popülerdir. Ancak uygulama gerçekte hangi yaştan itibaren kullanılabilir? Aşağıda, TikTok’un hangi yaş sınırlamalarıyla çalıştığını ve çocuğunuz TikTok kullanıyorsa nelere dikkat etmeniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir