Buhar başlamıyor – ne yapmalı? – Blog

Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com

Steam’i başlatırken bazen sorunlar olabilir. İstemci daha sonra ya hiç başlatılmaz ya da yalnızca yanlış başlatılır. En iyi durumda, sorunu yalnızca birkaç tıklamayla çözebilirsiniz.

Uç: Steam normal şekilde açılıyor ancak bağlanamıyorsa, lütfen şu yazıyı okuyun: Steam bağlantı hatası – şimdi ne olacak? Steam istemcisi normal şekilde açılıyorsa ancak oyunlarınız çalışmıyorsa, burayı okuyun: Steam oyunları başlamıyor – ne yapmalı?

Steam’i yeniden başlatın

Bazen, simgeye tıkladığınızda Steam hiç başlamıyormuş gibi görünür, ancak başlar – sadece yanlış ve neredeyse görünmez. Bu durumda, Steam işlemini sonlandırmak ve yazılımı yeniden başlatmak şu durumlarda yardımcı olabilir:

 1. Görev çubuğuna sağ tıklayın ve ardından “Görev Yöneticisi” dışında.
 2. İşlem için listede buraya bakın “Buhar” veya “Steam.exe” ve çıkın. İşlem altında değilse “uygulama” listeleniyorsa, ” bölümünde Steam işlemlerini de arayın.arka plan süreçleri
 3. Şimdi Steam’i yeniden başlatmayı deneyin. Sorun genellikle zaten bu şekilde çözülmüştür.
Görev yöneticisini kullanarak Steam işlemini sonlandırabilir ve ardından programı yeniden başlatabilirsiniz.

Steam dosyalarını ve klasörlerini kısmen silin

Steam istemcinize doğrudan erişemeseniz bile, Steam klasörünüzü kısmen silmek onarım işlevini tetikleyebilir. Bunu yapmanın, birbiri ardına deneyebileceğiniz iki yolu vardır.

1 Numaralı Olasılık:

 1. Steam’in bulunduğu konuma gidin “C:Program Dosyaları (x86)Steam“.
 2. ” HARİÇ oradaki tüm dosyaları silin “Steam.exe” ve klasör “Steam uygulamaları“. Oyunlarınız ikincisinde saklanır.
 3. Bundan sonra, Steam’i yeniden başlatın.
Steam klasöründe birçok dosya ve alt klasör vardır. “steamapps” klasörü ve kısaca “Steam” adlı yürütülebilir dosya dışındaki her şeyi silin.

2. olasılık:

Bu değişken, yalnızca neredeyse 10 yıldır herhangi bir güncellemesi olmayan çok eski Steam sürümleriyle çalışır. Yöntemi deneyebilirsiniz, ancak bunun yerine Steam’i yeniden yüklemenizi öneririz.

 1. Tekrar ara konum Steam’den. Program genellikle “C:Program Dosyaları (x86)Steam“.
 2. Orada “adlı bir dosya bulacaksınız.ClientRegistry.blob“. Bunu silin ve ardından Steam’i yeniden başlatın. Bu dosyaya sahip değilseniz, Steam istemciniz yöntem için çok yenidir.

Steam ayarlarını sıfırla

 1. Basit bir komutla Steam ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bunlar yanlışlıkla değiştirilirse, bu Steam’in başlamasını da engelleyebilir.
 2. tuşlara basın [Windows] + [R]Çalıştır penceresini açmak için
 3. oraya yaz”steam://flushconfig” ve bas [Enter].
 4. Şimdi yerel Steam ayarlarını sıfırlamak isteyip istemediğiniz sorulacak. ” tıklayarak onaylayınTAMAM“.
 5. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bundan sonra, Steam tekrar çalışmalıdır.
Yukarıdaki komut, başlatmayı engelleyebilecek bazı Steam ayarlarını sıfırlamak için kullanılabilir.

Hiçbir şey yardımcı olmazsa: yeniden yükleyin

Steam hala çalışmıyor mu? Steam Destek’e istek göndermek dahil her şeyi gerçekten denediyseniz, Steam’i bilgisayarınızdan silip yeniden yüklemeyi düşünün.

Ama dikkat et: Steam’i kaldırmak, yüklü tüm oyunları da siler. Bunları tekrar indirebilirsiniz, ancak bulutta değillerse kayıtlarınız kaybolabilir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 17 Mart 2023, 11:15 Steam sizin için başlamıyor mu veya düzgün çalışmıyor mu? Burada yardım bulun! Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com Reklamcılık Steam’i başlatırken bazen sorunlar olabilir. İstemci daha sonra ya hiç başlatılmaz ya da yalnızca yanlış başlatılır. En iyi durumda, sorunu yalnızca birkaç tıklamayla çözebilirsiniz. Uç: Steam normal şekilde açılıyor ancak bağlanamıyorsa,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir