Büyük Resim modu – nedir bu? – Blog

Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com

Oyun platformu Steam, birkaç yıldır Büyük Resim modunu sunuyor. Steam Deck’in piyasaya sürülmesiyle kapsamlı bir revizyondan geçti. Bu mod kontrolörler için çok uygundur. Ancak bazen istemeden büyük resmin görüntüsüne rastlarsınız. Ancak endişelenmeyin: Size sadece bu mod hakkında bilmeniz gerekenleri değil, aynı zamanda onu nasıl tekrar kapatacağınızı da anlatıyoruz.

Steam Büyük Resim modu nedir?

Steam’in arkasındaki şirket olan Valve, normal Steam istemcisinin aerodinamik ve denetleyici dostu bir görünümü olarak Büyük Resim modunu geliştirdi. Normal istemcide bir denetleyici ile girdi vermek mümkün değildir. Büyük Resim modu başlatılır başlatılmaz, düzen, örneğin oyunların denetleyici kullanılarak çok kolay bir şekilde başlatılabileceği şekilde uyarlanır.

Elbette bu mod, PC’de bir kontrolörle oynamayı kolaylaştırır. Ancak bununla da kalmayıp, Steam oyunlarını Uzaktan Oynatma yoluyla bir fareye bile bağlı olmayabilecek diğer cihazlara da aktarabilirsiniz. Burada da Büyük Resim modu aracılığıyla daha basit girdiler mümkündür.

Steam’de Büyük Resim modunu nasıl başlatır veya durdururum?

Büyük Resim görünümüne geçmek istiyorsanız, Steam istemcisinin üst kısmındaki ” seçeneğine tıklamanız gerekir.Fikir” ve daha sonra “Büyük resim modu” düğmesi. Ardından Steam istemcisi kapanır ve Steam, denetleyici dostu modda açılır.

Büyük Resim modunu sadece birkaç tıklama ile etkinleştirebilirsiniz.

Büyük Resim modunu tekrar kapatmak için fare veya kontrol cihazı kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır. Fare kullanıyorsanız, sol alttaki tıklamanız yeterlidir “Buhar” ve sonra “Açık kapalı“. Burada yapabilirsin “Büyük Resim modundan çık” seçmek.

Kontrolcü kullanıyorsanız prosedür benzerdir ancak farklı bir butona basmanız gerekebilir: Steam Kontrolcüsü veya Steam Destesinde Steam butonuna basın. xBox denetleyicisi için xBox düğmesine basmanız gerekir. Ayrıca kullanabilirsin “Açık kapalı” Tekrar “Büyük Resim modundan çık” seçmek.

Bir uyarı: Şu anda xBox denetleyicisi ile menüyü açarken bazen sorunlar yaşanıyor. Gerekirse bunun yerine fareyi kullanın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 11 Mayıs 2023, 09:11 Steam’in Büyük Resim modu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burada tüm önemli bilgileri bulabilirsiniz. Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com Reklamcılık Oyun platformu Steam, birkaç yıldır Büyük Resim modunu sunuyor. Steam Deck’in piyasaya sürülmesiyle kapsamlı bir revizyondan geçti. Bu mod kontrolörler için çok uygundur. Ancak bazen istemeden büyük…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir