Cep telefonu pili çabuk bitiyor – nedeni bu olabilir – Blog

Resim: Jevanto Productions/Shutterstock.com

Akıllı telefon neredeyse herkes için vazgeçilmez bir yol arkadaşı haline geldi. Ancak her zaman erişilebilir ve çevrimiçi olmak için uzun pil ömrü önemlidir. Yüksek pil tüketimi nedeniyle cihazı sürekli şarj etmeniz gerektiğinde daha da can sıkıcıdır. Burada bunun neden olabileceğini ve en büyük güç tüketenlerin neler olduğunu açıklıyoruz.

görüntülemek

Ekran ne kadar parlaksa, pil tüketimi o kadar yüksek olur. Böylece ekran parlaklığı, pilinizin ne kadar çabuk bittiği konusunda büyük bir fark yaratabilir. Diğer bir pil öldürücü, her zaman açık olan ekrandır. Ekran her zaman açık olduğundan, pil tüketimi buna bağlı olarak daha yüksektir ve piliniz daha hızlı boşalır. Ayarlarda, pilinizin ömrünü uzatacak şekilde, etkin olmadığında ekranın ne kadar hızlı kapanması gerektiğini de ayarlayabilirsiniz.

arka plan etkinlikleri

Her açık program veya devam eden arka plan etkinliği pili daha fazla tüketir. Genellikle, özellikle büyük pil öldürücü olan bireysel uygulamalar vardır. Aynı anda arka planda çalışan birçok uygulamanın olması da pil tüketimini artırıyor. İşlemciler, sorunsuz çoklu görevleri etkinleştirmek için çok fazla enerji gerektirir. Arka planda WLAN veya Bluetooth gibi bağlantıların sürekli aranması da pil tüketiminin artmasına neden olur.

Hava durumu

Piller sıcaklığa çok duyarlı olduğundan, hava durumunun telefonunuzun pil ömrü üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Aşırı sıcakta veya soğukta pil bazen çok hızlı boşalır. Bu nedenle, pili mümkün olduğunca büyük sıcaklık dalgalanmalarından korumalısınız.

Bildirimler ve Uyarılar

Anlık bildirimler, ses sinyalleri veya titreşimler, frekansları nedeniyle akıllı telefonunuzun pil ömrünü azaltabilecek küçük şeylerdir. Bazı push bildirimleri çok kullanışlıdır, bazıları ise daha az. Pilinizin aynı hızla bitmesini önlemek için belirli uygulamalar için bildirimleri kapatabilirsiniz.

Şarj olurken kullanın

İnternette gezinmek, oyun oynamak veya video izlemek: Tüm bunlar, şarj olurken pilin daha fazla yüklenmesine neden olabilir. Uzun vadede bataryaya bile zarar verebilir. Akü üzerindeki çift yük nedeniyle daha çabuk tükenir ve şarj süresi daha uzun olabilir. Ayrıca, şarj sırasında daha fazla ısınma olabilir. Pilin hizmet ömrü bu nedenle kısalır.

Pil tasarrufu hakkında daha fazla ipucu için bkz.:

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 5 Temmuz 2023, 10:58 Cep telefonunuzun pili çok çabuk mu bitiyor? Nedenin ne olabileceğini ve bu konuda ne yapabileceğinizi açıklayacağız. Resim: Jevanto Productions/Shutterstock.com Reklamcılık Akıllı telefon neredeyse herkes için vazgeçilmez bir yol arkadaşı haline geldi. Ancak her zaman erişilebilir ve çevrimiçi olmak için uzun pil ömrü önemlidir. Yüksek pil tüketimi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir