Cep telefonu radyasyonu – gerçekte ne kadar tehlikeli? – Blog

Popüler bir tartışma konusu cep telefonu radyasyonudur: Ne yapabilir? Kendimi bundan nasıl koruyabilirim? Ama her şeyden önce en önemli soru: Gerçekten var mı? Aşağıda karanlığa biraz ışık getirmeye çalışıyoruz.

Reklamcılık

Yanlışlıkla “kelimesinde kullanılıyor”Cep Telefonu Radyasyonu” doğru Radyoaktif radyasyonla ilişki. Ancak durum böyle değil. Akıllı telefonlar aracılığıyla iletişim kurar elektromanyetik dalgalar. Mobil ağa bu şekilde bağlanırsınız. Bu elektromanyetik dalgaların insan vücuduna zarar verip vermeyeceği konusunda her zaman bir tartışma vardır.

Örneğin, 2017’nin başlarında İtalya’da bir dava bir adamın işyerinde uzun süre cep telefonunu kullandığına göre beyin tümörü almış olmalıydı. Ancak bu iyi huylu bir tümördü, kanser değil. Buna ek olarak, İtalyanlar aslında mesleki nedenlerden dolayı günde birkaç saat çalışmak zorundaydı. sürekli cep telefonuyla bir telefon görüşmesi yap.

Dalış tekrar tekrar araştırıyorum bu konuda gerçek Elektromanyetik dalgaların zararlılığı kanıtlandı Sahip olmak istemek. Bu durumlarda denekler cep telefonlarını kullanırken veya kullandıktan sonra özellikle yoruluyor veya baş ağrılarından şikayetçi oluyorlar. şimdiye kadar olabilir ancak tek bir çalışmada değil “elektro-duyarlılık” tanısı açıkça kanıtlanmış haline gelmek. 2016 yılında daha spesifik çalışmalar yapıldı. Araştırmalardan biri cep telefonu radyasyonu ile kanser gelişimi arasındaki ilişkiyi inceliyor. Bir diğeri cep telefonu radyasyonu ile sperm üretiminin azalması arasındaki olası bağlantıyla ilgileniyor.

Federal Radyasyondan Korunma Dairesi’nin de bir tane var çalışmak gerçekleştirildi Elektrosmogun insan vücudu üzerindeki uzun vadeli etkileri not etmelidir. O olabilir gerçek bağlantı yok cep telefonu kullanımı ile sağlığın bozulması arasında. Ancak her şeye rağmen net bir şey yok: Olası hasarları önlemek için, SAR değeri gelişmiş. SAR’ın açılımı “Özgül Soğurma Oranı” ve bunun ne kadar güçlü olduğunu anlatıyor doku ısıtmalıakıllı telefonla temas halindedir.

Reklamcılık

Sizin için bazı önemli temel kuralları bir araya getirdik:

Panik yapma

Cep telefonu radyasyonu defalarca tartışılsa bile gerçek şu ki: Şu ana kadar hiç kimse radyasyonun zararlı olduğunu, örneğin kanserle bağlantılı olduğunu kanıtlayamadı!

Cep telefonlarını daha bilinçli kullanın

Gerçekten güvende olmak için cep telefonu kullanımını sınırlamaktan çekinmeyin. Ancak cep telefonunuz 7/24 kulağınızda olmadığı sürece Ancak mevcut bilgi durumuna göre riskler olası değildir. Ayrıca cep telefonu kullanılması da tavsiye edilir. benimle yatağa girme kilo almak. Bunun ne ölçüde etkili olduğu kanıtlanmamıştır.

Çocuklara cep telefonu yok

Eğer bundan kaçınabiliyorsanız, mecazi ve mecazi anlamda konuşursak, çocuğunuza şunları vermelisiniz: cep telefonu değil beşiğe koyun. Bir olası tehlike henüz kanıtlanmadı ama yine de kanıtlanması gerekiyor risk yok girmek.

SAR değerlerine dikkat edin

Radyasyondan Korunma Federal Dairesi bir var SAR değerlerinin listesi yaygın cep telefonu modelleri için yayınlanmıştır. Orada akıllı telefonunuzu kolayca kontrol edebilirsiniz. SAR listesini burada bulabilirsiniz.


(como)

Haberin Sonu

Popüler bir tartışma konusu cep telefonu radyasyonudur: Ne yapabilir? Kendimi bundan nasıl koruyabilirim? Ama her şeyden önce en önemli soru: Gerçekten var mı? Aşağıda karanlığa biraz ışık getirmeye çalışıyoruz. Reklamcılık Cep Telefonu Radyasyonu Nedir? Yanlışlıkla “kelimesinde kullanılıyor”Cep Telefonu Radyasyonu” doğru Radyoaktif radyasyonla ilişki. Ancak durum böyle değil. Akıllı telefonlar aracılığıyla iletişim kurar elektromanyetik dalgalar. Mobil…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir