Çevrimiçi anketler oluşturun – bu şekilde çalışır – Blog

Çok sayıda çevrimiçi aracın yardımıyla müşteriler, çalışanlar veya arkadaşlar için anketler oluşturabilir, paylaşabilir ve değerlendirebilirsiniz. Çok sayıda hizmeti takip edebilmeniz için burada birkaç sağlayıcıyı karşılaştırıyoruz ve çevrimiçi anketlerin yapısını açıklamak için bir örnek kullanıyoruz.

5 çevrimiçi anket aracı karşılaştırıldı

1. Kalabalık sinyali

Crowdsignal, WordPress’in arkasındaki şirket olan Automattic’in bir yoklama aracıdır. Araç, bir anket, kısa sınav veya soru formu oluşturmaya adım adım yardımcı olan bir sihirbaza sahiptir. Araç İngilizce diline dayalıdır ve yalnızca Almanca anket seçeneği mevcuttur. Kullanıcı, hazır düzenleri kullanma veya kendi anketini oluşturma seçeneğine sahiptir.

Crowdsignal’ın ücretsiz sürümü, sınırsız anket ve anket sunar. Ancak, verilerinizi dışa aktarmanın bir ücreti vardır. Ayrıca Crowdsignal markasını kaldırma, e-posta desteğine erişim ve özel CSS seçeneği ekleme için ödeme yapmanız gerekir.

2. Google Formları

Google’ın ayrıca çevrimiçi anketler için kendi hizmeti vardır: Google Formlar. Bu hizmet, Google Dokümanlar’ı kullanır ve anket tasarlamanın basit bir yolunu sunar. Google Dokümanlar’da nasıl anket oluşturulacağını zaten burada test ettik.

3. Anket Çevrimiçi

PollOnline’ın hizmeti, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip yeni başlayanlar için uygun bir araç içerir. Crowdsignal gibi, yazılım da sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir temel model sunar. “Temel Anket” varyantında, anket başına bir aylık süreniz ve maksimum 350 yanıtınız vardır. Daha büyük projeler gerçekleştirmek istiyorsanız, uzun süreli anketler için yılda 239 Euro’ya kadar ödeme yapmanız gerekir. Öğrenciler için anket aracı, premium sürümde bile ücretsizdir!

Yazılımın ücretsiz sürümü bile katılımcıların sonuçlarını değerlendirmek için bir dizi seçenek sunar. Cevapları PDF, Microsoft Excel ve CSV (örneğin SPSS için) için indirme formatında kullanabilirsiniz.

Olumlu bir kayda göre, PollOnline sipariş işleme için bir sözleşme taslağı sunuyor. Bu önemlidir, çünkü veri koruma bilgileri genellikle anketlerde işlenir. Crowdsignal gibi diğer sağlayıcılar bu seçeneği sunmaz. Genel olarak, çevrimiçi anket, anketler ve anketler dünyasına basit bir giriş için uygundur ve ücretsiz sürümde bile daha küçük projeler için gerekli tüm işlevleri sunar.

4. Kolay geri bildirim

Easyfeedback ile ücretsiz sürümde sınırsız sayıda anket oluşturabilirsiniz. Anketler 100 katılımcı ve anket başına 10 soru ile sınırlıdır. Rahat bir başlangıç ​​için hizmet, düzeni oluştururken sonuçları canlı olarak görebileceğiniz canlı bir görünüm sunar. Easyfeedback’in verilerini Almanya’da tutması ve diğer sağlayıcıların aksine sabit bir abonelik modeli olmadan bireysel anketler sunması olumlu. Bir öğrenci olarak, bir defaya mahsus 29 € ödeme karşılığında kapsamlı anketler oluşturabilirsiniz.

5. Kireç Anketi

Açık kaynak yazılımı tercih ediyorsanız ve anket verilerini kendiniz yönetmeyi tercih ediyorsanız, LimeSurvey sizin için doğru araçtır. LimeSurvey, kendi kendine barındırılabilir veya LimeSurvey’in sunucu kapasitelerindeki bir eşgörünüm aracılığıyla olabilir. Bunun nasıl çalıştığını detaylı olarak yazımızın ikinci bölümünde bulabilirsiniz. Ücretsiz sürümde, LimeSurvey ayda 25 yanıt ve sınırsız sayıda anket sunar. Özellikler burada rekabette olduğu kadar sınırlı değil. Kapsamlı kullanıcı yönetimi özellikle dikkat çekicidir. Burada tam olarak kimin hangi anketleri düzenleyebileceğini tanımlayabilirsiniz.

Örnek: LimeSurvey ile bir anket oluşturun

Başlamadan önce, bir hesap oluşturulmalıdır. Bu, limesurvey.org aracılığıyla oldukça kolay ve açıklayıcı bir şekilde çalışır. Giriş yaptıktan sonra, adım adım talimatlarımızı takip edin:

İlan Çok sayıda çevrimiçi aracın yardımıyla müşteriler, çalışanlar veya arkadaşlar için anketler oluşturabilir, paylaşabilir ve değerlendirebilirsiniz. Çok sayıda hizmeti takip edebilmeniz için burada birkaç sağlayıcıyı karşılaştırıyoruz ve çevrimiçi anketlerin yapısını açıklamak için bir örnek kullanıyoruz. 5 çevrimiçi anket aracı karşılaştırıldı 1. Kalabalık sinyali Crowdsignal, WordPress’in arkasındaki şirket olan Automattic’in bir yoklama aracıdır. Araç, bir anket,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir