Çevrimiçi vektör grafikleri oluşturun – bu şekilde çalışır – Blog

Resim: TippaPatt/Shutterstock.com

Vektör grafikleri genellikle grafik tasarımda kullanılır. Bu dosyaların özel bir özelliği vardır – herhangi bir kalite kaybı olmadan süresiz olarak yakınlaştırabilirsiniz. Ayrıca özel bir formatta kaydedilmeleri gerekir. Bu, Paint ile sadece bir grafik çizip doğru bir şekilde kaydedemeyeceğiniz anlamına gelir. Ancak endişelenmeyin: Pahalı bir grafik yazılımı gerekmez – çevrimiçi araçları kolayca kullanabilirsiniz. Çoğu araç, özel kullanım için ücretsiz olarak bile kullanılabilir.

Uç: Burada vektör grafikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir vektör grafiğini nasıl oluştururum?

Bir vektör grafiği oluşturmanın en kolay yolu, mevcut bir grafiği vektörleştirmektir. Örneğin, önce herhangi bir grafiği çizebilir ve ardından dönüştürebilirsiniz. Mevcut görsel .jpg, .png, .bmp veya .gif olarak kaydedilmelidir. Vektörleştirmeden sonra .pdf, .svg veya .eps olarak kaydedilebilir. Resminizi düzenlemek ve doğru biçime dönüştürmek için kullanabileceğiniz çeşitli web siteleri vardır. Örneğimizde size Vectormagic ile süreci gösteriyoruz. Bu web sitesi, yukarıdaki tüm çıktı biçimlerini üç vektör dosya türüne de dönüştürebilir.

Bir uyarı: Yazılım genellikle ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, dönüştürebileceğiniz görüntü sayısının günlük bir sınırı vardır. Daha sonra yazılımı kullanmaya devam etmek isterseniz, size aylık 8,99 €’ya mal olacaktır. Ancak, sınırlı sürüm genellikle özel kullanım için yeterlidir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 23 Şubat 2023 15:08 Çevrimiçi bir vektör grafiği oluşturmak ister misiniz? Burada size bunu nerede ve nasıl yapabileceğinizi gösteriyoruz. Resim: TippaPatt/Shutterstock.com Reklamcılık Vektör grafikleri genellikle grafik tasarımda kullanılır. Bu dosyaların özel bir özelliği vardır – herhangi bir kalite kaybı olmadan süresiz olarak yakınlaştırabilirsiniz. Ayrıca özel bir formatta kaydedilmeleri gerekir. Bu, Paint…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir