Chatbot için alternatif Chrome uzantıları – Blog

OpenAI, ChatGPT’nin web’de gezinmesine izin veren yeni bir eklentiyi kademeli olarak kullanıma sunuyor. Eklenti böylece daha güncel bilgilere erişim sağlar. Çünkü chatbot şimdiye kadar sadece 2021 yılına kadar olan verilere erişebiliyordu. Henüz “GPT with Browsing” alfa sürümüne erişiminiz yoksa aşağıdaki alternatifler size yardımcı olacaktır.

Chrome için en iyi ChatGPT uzantıları

Merlin

Merlin, herhangi bir web sitesinde görev gerçekleştirebilen GPT-3 tabanlı bir Chrome uzantısıdır. Sadece düğmelere basın [Strg] + [M]Merlin’i çağırmak ve sorular ve görevler sormak için. Örneğin, bir web sitesindeki metnin özetlenmesini, tweet’lere verilen yanıtların oluşturulmasını veya içerik fikirlerinin önerilmesini sağlayabilirsiniz. Çoğu durumda, girdiğiniz sorgunun ChatGPT üzerinden çalıştırılması için özel bir metin kutusu görünür. Hatta kendi istemlerinizi oluşturabilir ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürüm günde yalnızca 51 sorguya izin verir. Sorgu sayısını artırmak ve ek özellikler almak için çeşitli premium abonelikler mevcuttur.

Yapay zeka üzerine hiper yazma

Hyperwrite AI size çeşitli işlevler sunar. AI ile metinleri özetleyebilir ve kendi belgelerinizi oluşturabilir, çevirileri alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Serideki en son araç, Chrome için bir uzantıdır. Bu AI Yazma Rehberinin yardımıyla yeni blog girişleri ve e-postalar gibi metinleri kolayca yazabilir, ancak mevcut metinleri de revize ettirebilirsiniz. Hyperwrite AI, ChatGPT gibi normal bir metin botu olarak daha az ve kişisel AI asistanınız olarak daha fazlasını sunar.

Uzantı gelecekte daha da geliştirilecektir. Örneğin, kişisel asistan sizin için pizza sipariş edebilmeli ve uçuş rezervasyonu yapabilmelidir – sizin hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan. Ancak proje hala geliştirme aşamasındadır – daha fazla bilgi burada bulunabilir.

bilge olan

Wiseone, kendisini çevrimiçi metnin daha kolay okunmasını ve anlaşılmasını sağlayan yapay zeka destekli bir okuma yardımcı pilotu olarak tanımlıyor. Uzantı doğrudan tarayıcı penceresine entegre olur ve her tür metni tanır. Böylece içeriği daha hızlı ve daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Örneğin, anlamadığınız bir terimin üzerine gelin. Saniyeler içinde, Wiseone doğru açıklama ve bağlamı içeren bir kutu açar. Bakış açınızı genişletmek istiyorsanız rakip ürünler bile sunabilir. Zamanı kısıtlı olanlar veya okumak istemeyenler için uzantı ayrıca kullanışlı bir özet düğmesi sunar. Wiseone, açılan metin hakkında araca sorduğunuz soruları da yanıtlayabilir.

cam p
Glasp, YouTube için bir ChatGPT uzantısıdır. Bir YouTube videosu açın ve videonun bir özetini oluşturmak için OpenAI simgesine tıklayın. Özet saniyeler içinde görünür. Bir Glasp hesabınız varsa, transkripsiyonlarınızı oraya kaydedebilir, cümleleri vurgulayabilir ve hatta belirli bir noktadan sonra videoları oynatabilirsiniz – bu, bir şeyi tekrarlamanız gerektiğinde yardımcı olur.

UseChatGPT AI
UseChatGPT.AI, GPT-4’ü temel alır ve ChatGPT’yi herhangi bir web sitesi için bir tür İsviçre çakısına dönüştürür. Ücretsiz Chrome uzantısıyla herhangi bir web sitesindeki metni yeniden ifade edin, özetleyin, çevirin veya açıklayın. Kendi metinlerinizi yazmak için de kullanabilirsiniz. Kurulduktan sonra, ChatGPT’de oturum açmanız ve uygulamayı bir sekmede veya pencerede açık tutmanız gerekir. Bundan sonra, ChatGPT’nin bir açılır pencerede açılması için programı tarayıcı uzantınızın araç çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

Google için ChatGPT
Google için ChatGPT ile, ChatGPT yanıtlarını doğrudan Google Arama gibi popüler arama motorlarında görüntüleyebilirsiniz. Uzantıyı kullanarak çevrimiçi bir şey aradığınızda, sonuçların sağında ChatGPT’den bir yanıt görürsünüz. Varsayılan olarak, her arama sorgusu için araçtan bir yanıt da alırsınız. Ancak, aletin manuel olarak açılması gerektiğini de belirleyebilirsiniz. Ardından uzantıya tıklayarak veya aramanızın sonuna soru işareti koyarak aracı etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca, yanıtları almak için hem ChatGPT web uygulamasını (ücretsiz) hem de resmi OpenAI API’sini (ücretli) kullanabilirsiniz.

Yazı Arkadaşım
Adından da anlaşılacağı gibi, WritingMate yazarken çok yardımcı oluyor. Böylece tweet’leri, ürün açıklamalarını, iş tanımlarını, blog tanıtımlarını ve hatta tüm blog gönderilerini formüle etmenize yardımcı olabilir.

Uzantıyı kullanmak için bir WritingMate hesabı oluşturmanız gerekir. Öncelikle, aracın genellikle ne tür metinler yazdığınızı tam olarak bilmesi için birkaç soruyu yanıtlamanız gerekir. Ardından, buna dayalı olarak şablon önerileri alırsınız. Tek yapmanız gereken bir konu adı vermek ve hazır metinler almak için istediğiniz şablona tıklamak. Uzantının ücretsiz sürümü, günde 10 mesaj oluşturmanıza olanak tanır. Sınırsız kullanım için, uzun yazılar yazmaya da olanak sağlayan premium versiyonu satın almanız gerekiyor.

WebChatGPT
Kapsamlı bilgi veritabanına rağmen, ChatGPT’de önemli bir nokta eksiktir: web’deki en son bilgilere erişim. ChatGPT’nin bilgisi 2021’e kadar olan tarihlerle sınırlı olduğundan, bu noktadan sonraki yanıtlar güncelliğini yitirmiştir. Ancak, en iyi ChatGPT Chrome uzantılarından biri olan WebChatGPT, bu sınırlamanın üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Araç, her soruya alakalı web sonuçları eklemek için botu genişletir. Bir komut isteminden sonra, ChatGPT uzantısı web’de ilgili bağlantıları aramanıza olanak tanır. Bot daha sonra arama sonuçlarını görüntüler ve bu bağlantılara dayalı olarak bilgileri derler. Ayrıca bu bilgileri zaman, bölge ve sonuç sayısı gibi çeşitli filtrelerle özelleştirebilirsiniz. Orijinal ChatGPT işlevini geri yüklemek için uzantıyı bir düğmeyle de devre dışı bırakabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık OpenAI, ChatGPT’nin web’de gezinmesine izin veren yeni bir eklentiyi kademeli olarak kullanıma sunuyor. Eklenti böylece daha güncel bilgilere erişim sağlar. Çünkü chatbot şimdiye kadar sadece 2021 yılına kadar olan verilere erişebiliyordu. Henüz “GPT with Browsing” alfa sürümüne erişiminiz yoksa aşağıdaki alternatifler size yardımcı olacaktır. Chrome için en iyi ChatGPT uzantıları Merlin Merlin, herhangi bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir