ChatGPT meşgul – ne yapmalı? – Blog

Resim: CHUAN CHUAN/Shutterstock.com

Chatbot ChatGPT ile sohbet etmek veya bir görevle ilgili yardım almak istiyorsunuz ve giriş penceresi yerine “ChatGPT şu anda kapasitede” mesajı görünüyor. Bu hata mesajı, çok fazla kişi aynı anda chatbot’a erişmeye çalıştığında görünür. Bu oldukça can sıkıcı olabilir. Chatbot’un size nasıl yardımcı olacağını yakında tekrar göstereceğiz.

ChatGPT’ye ulaşılamıyorsa ne yapabilirim?

Genellikle ChatGPT’ye bu bağlantıdan ulaşılabilir. Ancak çok fazla istek nedeniyle sayfa tekrar tekrar aşırı yükleniyor. Durum buysa, ChatGPT’nin tekrar çalışmasını sağlamak için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Önce kendi internet bağlantınızı kontrol edin. Kural olarak, sohbet robotunun sunucuları aşırı yüklenir, ancak çok nadir durumlarda bunun nedeni sizin kendi İnternet erişiminizdir. İnternetiniz iyiyse, web sitesine başka bir cihazla erişmeyi deneyebilirsiniz. Daha önce bilgisayardaki tarayıcı aracılığıyla denediyseniz, örneğin artık akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Ne yazık ki, az önce bahsedilen seçenekler genellikle özellikle verimli değildir. Çünkü hata mesajı genellikle kısa sürede ChatGPT’ye yüksek talep olduğunda çıkıyor. Daha sonra birçok kişi aynı anda web sitesini ziyaret eder, böylece sunucu aşırı yüklenir. Aslında gerçekten yardımcı olan tek bir çözüm var: bekleyin. Bir süre sonra sayfayı tekrar çağırmayı deneyin. Şanslıysanız, işe yarayacaktır. ChatGPT’yi tekrar tekrar kullanamıyorsanız, bir alternatif de kullanabilirsiniz. En iyi ChatGPT alternatiflerini burada sizler için özetledik.

Uç: Chatbot’a akşam mümkün olduğunca geç erişmeye çalışın. Saat farkından dolayı bu süre zarfında ABD’den daha az istek geldiği için bota erişme şansınız daha yüksek.

ChatGPT kapasitesi dolmuşsa, “ChatGPT şu anda kapasitede” hata mesajını alırsınız. Ek olarak, sohbet robotu, işlev yelpazesinin en azından birazını gösterebilmek için – önceden ayarlanmış talimatlara göre – size küçük bir mesaj yazar.

En iyi senaryoda, uzun bekleyiş de yakın gelecekte sona erecek: chatbot giderek daha popüler hale geldiğinden, sunucu kapasitesinin yakında artma şansı yüksek. Daha sonra aynı anda daha fazla istek işlenebilir. Bu, her kullanıcının ChatGPT ile fiilen sohbet edebilme olasılığını artırır. Ek olarak, gelecekte ChatGPT için bir ödeme modeli tanıtılacaktır. Ödeme yapan müşteriler, ChatGPT’ye her zaman erişebilecekleri bir öncelikli devre almalıdır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 3 Şubat 2023 13:00 ChatGPT giderek daha popüler hale geliyor ve bu nedenle giderek daha fazla kullanılamıyor. İşte böyle bir durumda yapabilecekleriniz. Resim: CHUAN CHUAN/Shutterstock.com Reklamcılık Chatbot ChatGPT ile sohbet etmek veya bir görevle ilgili yardım almak istiyorsunuz ve giriş penceresi yerine “ChatGPT şu anda kapasitede” mesajı görünüyor. Bu hata mesajı,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir