Chromebook nedir? | çevrimiçi

Geleneksel dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar genellikle Windows veya Apple işletim sistemine sahip cihazlardır. Ancak Chromebook’ta durum böyle değil. Burada size Chromebook’un tam olarak ne olduğunu açıklayacağız.

Reklamcılık

Genel olarak Chromebook’lar normal dizüstü bilgisayarlar gibi çalışır. Ancak asıl fark işletim sistemidir. Chromebook’lar Google’ın Chrome OS işletim sistemini çalıştırır. Chrome OS, Google Chrome tarayıcısını temel alır. Bu, Chromebook’ların öncelikle çevrimiçi uygulamaların ve web hizmetlerinin kullanımı için optimize edildiği anlamına gelir.

Diğer cihazlar gibi Chromebook da USB-C bağlantı noktaları, SD/SDHC hafıza kartları için bir kart okuyucu ve bir ses bağlantı noktasıyla donatılmıştır. Ancak Chromebook, verileri varsayılan olarak bulut aracılığıyla depolar. Bu, cihazın kendisinde yalnızca az miktarda depolama alanına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Programlar ayrıca çoğunlukla çevrimiçi olarak kullanılır ve cihaza yüklenmez. Buna birçok Google hizmeti de dahildir. Google Dokümanlar, Gmail ve Google E-Tablolar gibi web uygulamalarını Chrome tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz. Bu uygulamaları ve genel olarak Chromebook’u kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız vardır. Bu, Chromebook’un bir Android akıllı telefonla da senkronize edilebileceği anlamına gelir.

Ancak Chrome, Chromebook’un öncelikle internete bağlı olduğu anlamına gelir; bu da, bağlantı olmadan kullanımı zorlaştırabilir. Ancak uygulamaları tıpkı akıllı telefon veya tablette olduğu gibi Chrome Web Mağazası veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Microsoft Word gibi bazı uygulamalar Chromebook’a yüklenemez. Microsoft 365’i Chrome tarayıcısında kolayca kullanabilirsiniz.

Chromebook ayrıca düzenli olarak otomatik güncellemeler alır. Windows cihazlarının aksine güncellemeler arka planda çalışır ve normal şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz. Chromebook’larda ayrıca entegre virüs koruması bulunur. Diğer dizüstü bilgisayarların aksine Chromebook’lar, üçüncü taraf antivirüs yazılımı olmasa bile iyi bir şekilde korunur.

Chromebook yalnızca az miktarda depolama alanı gerektirdiğinden genellikle dizüstü veya dizüstü bilgisayarlardan daha düşük performansa sahiptir. Bu aynı zamanda Chromebook’un daha hızlı, daha ucuz ve enerji açısından daha verimli kullanıma hazır olduğu anlamına gelir; bu da daha uzun pil ömrü sağlar.


(emzi)

Haberin Sonu

Geleneksel dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar genellikle Windows veya Apple işletim sistemine sahip cihazlardır. Ancak Chromebook’ta durum böyle değil. Burada size Chromebook’un tam olarak ne olduğunu açıklayacağız. Reklamcılık Chromebook nedir? Genel olarak Chromebook’lar normal dizüstü bilgisayarlar gibi çalışır. Ancak asıl fark işletim sistemidir. Chromebook’lar Google’ın Chrome OS işletim sistemini çalıştırır. Chrome OS, Google Chrome…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir