Çocuklar için video platformunu doğru kullanın – Blog

YouTube’daki içeriğin çoğu çocuklara uygun olmaktan uzaktır ve küçüklerin ne izlediğini kontrol etmek genellikle zordur. Platform çok çocuk dostu olduğu için YouTube Çocuk ebeveynleri biraz rahatlatabilir. Ebeveyn olarak YouTube Kids’i nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz.

YouTube Kids nedir?

YouTube Kids, küratörlüğünde, reklam destekli TV şovları, müzik, eğitim videoları ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sunan, YouTube’un çocuk odaklı bir sürümüdür. Anaokulundan 12 yaşına kadar olan çocuklar için geliştirilmiştir ve bir uygulama ve web sitesi olarak mevcuttur. YouTube Kids ile çocuklarınızın her biri için benzersiz bir kullanıcı profili oluşturabilirsiniz, böylece her çocuk giriş yapabilir ve yaşına uygun videolar izleyebilir.

YouTube Kids ile çevrimiçi olmak için tek yapmanız gereken uygulamayı cihazınıza indirmek ve hesap kaydınızı tamamlamaktır. Google hesabınızla oturum açmanız ve ardından çocuğunuzun profilini oluşturmanız yeterlidir.

YouTube Kids’de hangi içerikler var?

YouTube Kids’de üç ana yaş grubu vardır: 4 yaş ve altı, 5-8 yaş ve 9-12 yaş arası. Her yaş grubu için farklı videolar mevcuttur. Okul öncesi çocuklar STEM, Keşif, Öğrenme ve Müzik gibi çeşitli video kategorilerine erişebilirken, daha büyük çocuklar Oyunlar adlı ek bir kategoriye erişebilir. İçeriği kendiniz onaylayabileceğiniz başka bir seçenek de vardır. Videolar, kanallar ve koleksiyonlar dahil olmak üzere çocuğunuzun tam olarak ne görebileceğini burada seçersiniz.

YouTube Kids’de farklı kategorilere sahip çok büyük bir video kitaplığı var: “seri” Nickelodeon ve Cartoon Network gibi tanınmış ağlardan dizilerin bölümlerini ve sezonlarını içerir. ” kategorisindeMüzik“Tabii ki her şey müzikle ilgili ve resmi müzik videoları ve uzun müzik derlemeleriyle dolu.”Öğrenmek” özellikle Blippi ve Susam Sokağı gibi popüler kanalların eğitici videolarına odaklanır. “Keşfetmek” Çocuklar, çocuklar için en popüler YouTube kanallarından bazılarından rastgele videolar bulacaktır. İçinde “NANE” çocuklar makine mühendisliği, bilgisayar bilimi, doğa bilimleri ve teknolojinin temelleri hakkında daha fazla şey öğrenirler. Kategori “Tavsiye edilen“, çocuklar birkaç video izledikten sonra görünür ve benzer içerikleri görüntüler. Son olarak, ” kategorisi vardır.oyunlar“, özellikle 9 ila 12 yaş arasındaki daha büyük çocuklar için tasarlanmıştır.

Çocuklara yönelik YouTube uygulamasında, çocuklarınızın göz atabilmesi için ekranın üst kısmında listelenen birkaç kategori vardır.

Ebeveynlerin YouTube Kids’de ayarlayabileceği kısıtlamalar

YouTube Kids, normal YouTube’a kıyasla zaten sınırlı olsa da, gördüğünüz içeriği ve özellikleri kontrol etmek için ek kontroller ayarlayabilirsiniz.

YouTube Kids’deki ayarlara erişmek için kilit simgesi sağ alt köşede. Daha sonra ya bir matematik problemi çözmeniz ya da bir tane belirlediyseniz güvenlik kodunuzu girmeniz gerekecektir.

YouTube Kids’deki ayarlara ulaşmak için bir matematik problemi çözmeniz gerekir. Bu sizin için yeterince güvenli değilse, kendi PIN’inizi de oluşturabilirsiniz.

Kilit simgesi, çeşitli ebeveyn denetimlerine erişmenizi sağlar. Altında “Fikirler” çocuğunuzun profil ayarlarını düzenlemenizi sağlar. Burada sadece bir tane yapamazsınız. gizli şifre profil için, aynı zamanda hangilerinin olduğunu da belirleyin video içeriği Çocuğunuzun bakmasına izin verilir ve olup olmadığı arama fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Yerleşik ile zamanlayıcı işlevi çocukların videoları ne kadar süreyle izleyebileceğini ayarlayabilirsiniz. Süre dolduğunda uygulama otomatik olarak kilitlenecektir. İstenen süre sınırını ayarlamak için sağ alttaki kilit sembolünü kullanın. Ne yazık ki zamanlayıcıyı yalnızca YouTube Kids uygulamasında kullanabilirsiniz, dizüstü veya PC’de kullanamazsınız.

Deneyimi çocuğunuz için daha güvenli hale getirmek için YouTube Kids’de çeşitli ayarlar yapabilirsiniz.

Bir başka kullanışlı özellik de bu Videoları veya kanalları engelle. YouTube, içeriği her yaştan kullanıcı için erişilebilir hale getirmiş olsa da, farklı fikirleriniz olabilir. Eğer durum buysa, buna git üç nokta bir videonun veya kanalın yanında ve Engellemek o. Ayrıca, belirli bir şey yapabilirsiniz. videoyu şikayet etuygunsuz olduğunu düşünüyorsanız.

YouTube Kids’deki belirli içeriklerden memnun değilseniz, video ayarlarını açmak için üç noktalı menüyü kullanabilir ve bunu içeriği bildirmek veya engellemek için kullanabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık YouTube’daki içeriğin çoğu çocuklara uygun olmaktan uzaktır ve küçüklerin ne izlediğini kontrol etmek genellikle zordur. Platform çok çocuk dostu olduğu için YouTube Çocuk ebeveynleri biraz rahatlatabilir. Ebeveyn olarak YouTube Kids’i nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz. YouTube Kids nedir? YouTube Kids, küratörlüğünde, reklam destekli TV şovları, müzik, eğitim videoları ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sunan, YouTube’un…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir