Corona-Warn-App’i uyku modunda silin – Blog

Resim: lupmotion / Shutterstock.com

Pandemi sırasında Corona-Warn-App, virüsü izlemek için önemli bir araçtı. Ancak Mayıs 2023’te DSÖ uluslararası sağlık acil durumunu resmen kaldırdı ve Corona uyarı uygulaması da 1 Haziran’da uyku moduna geçti. Uygulamanın hangi işlevlerini kullanmaya devam edebileceğinizi ve bunları akıllı telefonunuzdan nasıl sileceğinizi açıklıyoruz.

Corona-Warn-App’i silebilir misiniz?

Tüm Corona düzenlemelerinin süresi doldu – maske takma zorunluluğu, izolasyon ve enfeksiyon zincirleri artık bir rol oynamıyor. Bu nedenle Corona-Warn-App’in bazı fonksiyonları uyku moduna alınmıştır. 1 Haziran 2023’ten bu yana Corona-Warn-App artık Google ve Apple uygulama mağazalarında mevcut değil ve artık herhangi bir güncelleme almıyor. Uygulama artık karşılaşmaları kaydetmiyor ve artık virüslü kişilerle olası temaslar hakkında bildirim almayacaksınız. Corona-Uyarı-Uygulamasının hangi fonksiyonlarının hala aktif olduğunu aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Uygulamayı kaldırmaya karar verirseniz, içinde saklanan dijital aşılama ve iyileşme sertifikalarınız da silinecektir.

Corona-Warn-App’i silmek için talimatlarımızdan birini izleyin:

Corona-Warn-App’in hala aktif fonksiyonları

Uygulamanın temel işlevleri devre dışı bırakılmış olsa bile uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Örneğin, yine de 7 günlük insidansı takip edebileceğiniz pandemi radarına bir bağlantı sunuyor. Uygulama ayrıca aşı sertifikalarınızı da görüntüler. Ancak, sertifikalarınızı yenileyemez veya yeni elektronik aşı sertifikaları ekleyemezsiniz. Ancak şu anda mevcut bir korona önlemi olmadığı için artık herhangi bir sertifikaya ihtiyacınız yok.

Bu işlevlere ek olarak, hastalık durumunda kişilerinizi daha kolay takip edebilmek için kişi günlüğüne de erişebilir ve tanıştığınız kişileri girmeye devam edebilirsiniz. Ancak, uygulama artık en kötüye giderse sizi uyarmaz.

Corona-Warn-App’teki bazı işlevler kalır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 20 Haziran 2023, 09:48 Yaklaşık üç yıl sonra Corona uyarı uygulaması artık uyku modunda. Dolayısıyla, uygulamayı silmek istiyorsanız buradan daha fazla bilgi edinin. Resim: lupmotion / Shutterstock.com Reklamcılık Pandemi sırasında Corona-Warn-App, virüsü izlemek için önemli bir araçtı. Ancak Mayıs 2023’te DSÖ uluslararası sağlık acil durumunu resmen kaldırdı ve Corona uyarı uygulaması…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir