CPU kullanımını göster – nasıl çalıştığını – Blog

Görsel: Shutterstock

Tıpkı Windows’ta olduğu gibi Mac’te de program etkinliğini izleyebilir ve CPU kullanımını görüntüleyebilirsiniz. Bu, önceden yüklenmiş yazılım kullanan bir Apple sisteminde çok kolay çalışır. Bu makalede, CPU yükünü tam olarak nasıl görüntüleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mac: CPU kullanımı nasıl görüntülenir?

Her Mac’e önceden yüklenmiş olan “Activity Monitor” uygulamasıyla, mevcut CPU kullanımı, aktif işlemler veya programlar ve ayrıca mevcut bellek ve enerji tüketimi gibi sistem verileri okunabilir. Yani program, Windows Görev Yöneticisi’nin Apple sürümünü temsil ediyor. Talimatlarda, aktivite monitörünün tam olarak nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Finder’da ” klasörünü açın.programlar“.
  2. Çevirmek “Araçlar“ve uygulamaya tıklayın”Etkinlik Monitörü“.
  3. Menüde “İşlemci” CPU kullanımı ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.
  4. Ayrıca bir öğeye çift tıklama seçeneğiniz de vardır. listedeki uygulama ilgili uygulamanın CPU performansı hakkında daha fazla ayrıntı görmek için.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 2 Ocak 2023 12:57 Bu yazıda, size macOS’ta CPU kullanımını nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz. Görsel: Shutterstock İlan Tıpkı Windows’ta olduğu gibi Mac’te de program etkinliğini izleyebilir ve CPU kullanımını görüntüleyebilirsiniz. Bu, önceden yüklenmiş yazılım kullanan bir Apple sisteminde çok kolay çalışır. Bu makalede, CPU yükünü tam olarak nasıl görüntüleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Mac: CPU…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir