CR2 dosyasını JPG’ye dönüştürün – bu şekilde çalışır – Blog

Resim: Undrey/Shutterstock.com

CR2 biçimindeki (Canon Raw 2nd Edition) görüntü dosyaları, Canon dijital fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekilirken oluşturulur. Bu dosya biçimindeki görüntüler, yüksek kalitede ve gerçeğe uygun olarak kaydedildiğinden çok fazla depolama alanı kaplar. Ancak, tüm programlar CR2 görüntülerini açamaz. Bu yüzden onları JPG gibi daha yaygın dosya biçimlerine dönüştürmek daha kolaydır. Burada CR2 dosyalarının JPG dosyalarına nasıl dönüştürüleceğini açıklıyoruz.

CR2 dosyasını JPG dosyasına dönüştürün

Bir dosyayı dönüştürmenin en kolay yolu, iLoveIMG, Zamzar veya Convertio gibi ücretsiz bir çevrimiçi dönüştürücü kullanmaktır. Ancak, bu dönüştürücüler genellikle günde dönüştürebileceğiniz maksimum sayıda dosyaya sahiptir. Daha fazla görüntüyü dönüştürmek istiyorsanız, bir abonelik almanız gerekir. Örneğimizde Convertio kullanacağız.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Convertio web sitesine gidin. Oradan tıklayın “dosyaları seç“.
  2. Başka bir biçime dönüştürmek istediğiniz CR2 dosyalarını seçin ve ardından “Açık“.
  3. Şimdi “altında seçin” biçim JPG ve ardından “Dönüştürmek“.
  4. Dönüşüm tamamlandıktan sonra yapmanız gereken tek şey “İndirmek“Dosyayı kaydetmek için.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 23 Haziran 2023, 16:22 Bir CR2 dosyasını kolayca JPG dosyasına nasıl dönüştüreceğinizi açıklıyoruz. Resim: Undrey/Shutterstock.com Reklamcılık CR2 biçimindeki (Canon Raw 2nd Edition) görüntü dosyaları, Canon dijital fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekilirken oluşturulur. Bu dosya biçimindeki görüntüler, yüksek kalitede ve gerçeğe uygun olarak kaydedildiğinden çok fazla depolama alanı kaplar. Ancak, tüm programlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir