Dil öğrenmeye yönelik uygulamalar – 7 öneri

İster tatil için, ister iş için, ister sadece dışarıda İlgi – yeni bir dil öğrenmek için birçok neden vardır. Bir zamanlar yalnızca kitaplarla mümkün olan şeyler artık dil öğrenme uygulamaları kullanılarak kolayca yapılıyor. Kelime ve dil bilgisinin yanı sıra sıklıkla dinlediğini anlama ve konuşma pratiği de yapabilirsiniz. Sizi bu dil öğrenme uygulamalarından yedisiyle tanıştırıyoruz.

Reklamcılık

Babbel, yeni bir dil öğrenmek için kullanabileceğiniz en ünlü uygulamalardan biridir. Uygulama 14 farklı dilde dil kursları sunuyor. Babbel, pratik cümleler ve konuşmalar aracılığıyla sizi yabancı dile hızlı bir şekilde alıştırmak istiyor. Babbel, konuşma egzersizlerinin yanı sıra gramer dersleri de sunuyor. Özellikle başlangıçta, öncelikle kelime tekrarı üzerine odaklanılır ve dersler giderek daha karmaşık hale gelir. Ayrıca uygulamadaki dersleri de indirebilirsiniz. Babbel ile öğrenmek çevrimdışı modda da mümkündür.

Temel olarak Babbel’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ancak tüm derslere tam erişime sahip olmayacaksınız. Tüm dersler abonelikle etkinleştirilmekte olup kültür, seyahat, iş gibi konularda ek kurslar da verilmektedir. Dil öğrenme uygulamasına aboneliğin ücreti 3 ay boyunca aylık 16 Euro’dur. Babbel’e 6 ay abone olun, ayda 12,50 € ödeyin ve 12 ay boyunca ayda 7,50 € ödeyin.

Gevezelik

Mondly, bireysel kelime dağarcığı yerine tüm cümleleri öğrenmeye odaklanarak oyun yoluyla öğrenmeye güvenir. Dinlediğini anlama ve konuşma da uygulanmaktadır. Bir chatbot ile tüm konuşmaları yapmayı bile öğrenebilirsiniz. Dil öğrenme uygulamasında 41 dil arasından seçim yapabilirsiniz.

Mondly’yi ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Ancak premium kullanıcı olarak yalnızca tüm derslere erişebilirsiniz. Mondly’nin aylık abonelik ücreti 9,99 Euro, yıllık abonelik ise yıllık 47,99 Euro’dur. Abonelik modellerinde abonelikler dil başına geçerlidir. Mondly ayrıca ömür boyu tüm diller için premium erişim satın alma seçeneği de sunuyor. Tek seferlik ücreti 99,99€’dur.

Mondly

Duolingo aynı zamanda çok iyi bilinen bir dil öğrenme uygulamasıdır. Kaynak diliniz Almanca ise, uygulamanın İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde dil kursları vardır. Kaynak diliniz olarak İngilizceyi seçerseniz, biraz daha fazla seçeneğiniz olur. Uygulama, öğrenmeye eğlenceli bir karakter kazandırmak için oyunlaştırma öğelerini kullanıyor. Dersler de kısa tutuluyor, böylece arada sırada birkaç kelime öğrenebilirsiniz.

Temel olarak Duolingo’nun kullanımı ücretsizdir ancak bazı kısıtlamalar vardır. Premium sürümün ücreti aylık abonelikle ayda 14,99 Euro, yıllık abonelikle ise yıllık 77,99 Euro’dur. Ayrıca aileler için yıllık 119,99 € karşılığında yıllık abonelik de bulunmaktadır. Bu, 2-6 kişinin premium sürüme erişebileceği anlamına gelir.

Duolingo

Busuu’da 12 yeni dil arasından seçim yapabilirsiniz. Dil öğrenme uygulaması etkileşime büyük önem veriyor. Kullanıcı olarak dil becerilerinizi anadili İngilizce olan kişilerle paylaşabilir ve geri bildirim alabilirsiniz. Ayrıca toplulukta geri bildirimde bulunabilirsiniz. Busuu ayrıca kapsamlı bir öğrenme ortamı yaratmak için dilbilgisi alıştırmalarını ve diyalogları da entegre eder.

Busuu ücretsiz bir temel sürüm sunuyor, ancak yalnızca premium müşteri olarak tüm derslere erişebiliyorsunuz. Ayrıca, ücretli abonelikle hiçbir reklam görmezsiniz, yerleşik kelime ve dil bilgisi eğiticilerine erişebileceksiniz ve topluluktan daha hızlı geri bildirim alacaksınız. Premium sürümün aylık abonelik ücreti 13,98 Euro’dur. 6 aylık abonelik için aylık 9,99 €, yıllık abonelik için aylık 3,50 € tutarındadır.

Busuu

HelloTalk biraz farklı bir yaklaşıma sahip bir dil öğrenme uygulamasıdır. Önceden belirlenmiş derslerle öğrenme imkanı olsa da asıl odak noktası anadili konuşanlarla fikir alışverişidir. Sadece hangi dili öğrenmek istediğinizi ve diğer insanlara yardım etmek için kullanabileceğiniz ana dilinizin ne olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Buna dayanarak tandem ortakları arayabilirsiniz. Bir tane bulduğunuzda sohbet edebilir, telefon görüşmeleri yapabilir ve hatta birbirinizle görüntülü aramalar yoluyla konuşabilirsiniz. Hatta sohbette birbirinizin hatalarını düzeltmenize olanak tanıyan bir özellik bile var.

HelloTalk’u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ancak uygulama hala VIP sürümü sunmaktadır. Burada, diğer şeylerin yanı sıra, farklı diller için öğrenme ortakları arayabilirsiniz ve tek bir dile bağlı kalmanıza gerek kalmaz. Bu sürüm için ayda 12,84 € ödersiniz.

Merhaba Konuşma

Rosetta Stone oldukça görsel öğrenmeye dayanır. Amaç tıpkı küçük çocuklarda olduğu gibi sezgisel öğrenmeyi teşvik etmektir. Dilbilgisi ve kelime bilgisi öğrenmek yerine kendinizi yeni dile kaptırmalı ve konuştukça öğrenmelisiniz. Uygulamada kelimeler, resimler, dinleme ve konuşma egzersizlerinin birleşimiyle 24 dil öğrenebilirsiniz.

Rosetta Stone’un temel sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca abonelikle tüm derslere erişebilirsiniz. Aylık 14,66 € karşılığında 3 aylık ve bir dil aboneliği alabilirsiniz. Aksi takdirde, tüm diller için aylık 9,17 € karşılığında yıllık aboneliği seçebilirsiniz. Ayrıca 194,99 € karşılığında tüm dillere ömür boyu erişim satın alma seçeneğiniz de var.

Rosetta Taşı

Memrise’da öncelikle kelime öğrenmeye odaklanırsınız. 10 dile ve birçok farklı konuya yönelik bilgi kartı setleri bulunmaktadır. Bilgi kartları yoksa, bunları yeni sözcüklerle kendiniz oluşturabilirsiniz. İlk başta sıkıcı gelse de Memrise, öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için kesinlikle eğlenceli bir yaklaşım kullanıyor. Dil öğrenme uygulamasında dinlediğini anlama ve telaffuz da uygulanmaktadır.

Memrise’ı ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak Pro sürümünde tüm derslerin kilidi açılır ve reklamlar kapatılır. Maliyet, aylık abonelik için aylık 10,99 € ve yıllık abonelik için yıllık 67,98 €’dur. Ayrıca tüm diller için Memrise for Life’ın kilidini 149,99 € karşılığında açabilirsiniz.

Memrise


(emzy)

Haberin Sonu

Dil öğrenmeye yönelik uygulamalar – 7 öneri İster tatil için, ister iş için, ister sadece dışarıda İlgi – yeni bir dil öğrenmek için birçok neden vardır. Bir zamanlar yalnızca kitaplarla mümkün olan şeyler artık dil öğrenme uygulamaları kullanılarak kolayca yapılıyor. Kelime ve dil bilgisinin yanı sıra sıklıkla dinlediğini anlama ve konuşma pratiği de yapabilirsiniz. Sizi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir