E-kitap dağıtmak – işte böyle çalışır – Blog

Resim: Erlo Brown/Shutterstock.com

Hediye olarak bir kitap vermek ister misiniz, ancak birçok arkadaşınız sadece Kindle, tolino veya iPad gibi bir e-okuyucuda kitap mı okuyor? Şans eseri, birine e-kitap hediye etmek, düşündüğünüzden çok daha kolaydır – ancak bu, alıcının hangi e-okuyucu cihazına sahip olduğuna bağlıdır. İşte nasıl yapılacağı.

Tolino için e-kitapları dağıtın

Hediyenizin alıcısının bir tolino e-okuyucusu varsa, ona çeşitli internet sitelerinden e-kitap satın alabilirsiniz. Bunlar, örneğin Thalia, Hugendubel ve Bücher.de’yi içerir. E-kitapları dağıtma süreci tüm web sitelerinde aynıdır – talimatlarımız için örnek olarak Thalia’yı kullanıyoruz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bir Kindle kullanıcısına e-kitap hediye edin

Amazon, Kindle uygulaması aracılığıyla hem Kindle e-okuyucu hem de akıllı telefonlar veya tabletlerle uyumlu e-kitaplar sunar. Amazon kendi kopya korumasını kullandığından, Kindle kullanıcıları e-kitapları yalnızca doğrudan Amazon’dan okuyabilir.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Apple’da e-kitap dağıtmak

Apple Books, Apple cihazı kullanıcıları için e-kitap satın almak için mükemmel bir yerdir. Bu e-kitaplar, tüm Apple cihazlarında önceden yüklenmiş Kitaplar uygulamasıyla uyumludur. Bununla birlikte, Apple Books aracılığıyla e-Kitap hediye etmek için bir Apple aygıtı kullanıyor olmanız gerektiğini de unutmayın.

Google Play Store’da e-kitap dağıtın

Hediye edilecek kişi e-okuyucudan değil de akıllı telefon veya Android tabletten okuyorsa Play Store üzerinden e-kitap hediye edebilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Kısa talimat: tolino

 1. Thalia web sitesini açın ve kategoriyi seçin “e-Kitaplar“, ardından istediğiniz şarkıyı arayın.
 2. Bundan sonra, sağdaki düğmeye tıklayınhediyelik eşyalar“ve sonra tekrar”çekiliş“.
 3. Şimdi metin alanlarına gerekli bilgileri girin ve tıklayın “sepette“.
 4. Sonra şuraya git “Sepeti Görüntüle“.
 5. Şimdi tıklayın “Peşin” ve ardından ödeme işlemini tamamlayın.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Kindle

 1. Amazon e-kitap kitaplığını açın ve orada istediğiniz başlığı seçin.
 2. Ardından ” seçeneğine tıklayınBaşkaları için satın al“düğmenin üzerinde”Devam et“.
 3. Şimdi yapabilirsin haberler ve Alıcının e-posta adresi Eklemek. Ardından “Doğrulayın ve şimdi ödeyin” ödeme işlemini tamamlamak için.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Play Store

 1. Akıllı telefonunuzda Play Store’u açın ve sağ alt köşedeki ” simgesine dokunun.Kitabın“. Ardından istediğiniz başlığı arayın.
 2. Şuna dokun Üç öğe menüsü sağ üst ve ardından “hediye” son.
 3. Şimdi girin alıcının e-postası a. Ayrıca birini kullanabilirsiniz kişisel mesaj yazmak. Ardından ” öğesine dokunun.Devam et“.
 4. Sonra şuraya git “Katılıyorum” satın alma işlemini tamamlamak için

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 31 Ocak 2023, 11:06 am E-kitap dağıtmanın farklı yolları var. Farklı platformlarda nasıl çalıştığını size göstereceğiz. Resim: Erlo Brown/Shutterstock.com İlan Hediye olarak bir kitap vermek ister misiniz, ancak birçok arkadaşınız sadece Kindle, tolino veya iPad gibi bir e-okuyucuda kitap mı okuyor? Şans eseri, birine e-kitap hediye etmek, düşündüğünüzden çok daha kolaydır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir