Edge’de web sitelerini çevirin – nasıl çalışır? – Blog

Resim: Wachiwit/Shutterstock.com

Yabancı dildeki bir web sitesi kendi çevirisini sunmuyorsa, web sitesinin tamamını başka bir dile çevirmek için Edge tarayıcısının yerleşik çeviri aracını kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda ve PC’nizde Microsoft Translator’ı nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz.

Edge ile nasıl çeviri yapılır?

akıllı telefon uygulaması
Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

masaüstü
Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı başlangıç ​​kılavuzu: akıllı telefon

 1. Akıllı telefonunuzda Edge’i açın ve oradaki simgesine dokunun. hamburger menüsü sağ altta bununla ilgili Fikirler açmak.
 2. Ardından “Genel olarak” ve daha sonra “Microsoft Çevirmen” dışında.
 3. Etkinleştir burada tercüman hakkında kaydırıcı.
 4. Şimdi yabancı dilde bir web sitesini çağırırsanız, görüntülenen dilin ve hedef dil. ile düğmeye dokunun. üç noktadaha fazlası için seçenekler Ve çeviri dilleri kurmak.
 5. Şuna dokunun: hedef dilweb sayfasını doğrudan çevirmek için.
 6. Web sayfasını tekrar orijinal dilinde görüntülemek için aşağıdaki ” üzerine dokunun.Yapılmamış” veya sadece sayfayı yeniden yükleyin.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Masaüstü

 1. PC’nizde Edge’i açın ve menüye tıklayın üç yatay nokta sağ üst. Sonra şuraya git “Fikirler“.
 2. ” kategorisindeDiller“seçeneği etkinleştir”Okuduğum hiçbir dilde bulunmayan sayfaları çevirmeyi teklif et“.
 3. Daha sonra çevirmek istediğiniz bir yabancı dil web sitesini açıyorsunuz. Daha sonra üstte bir çeviri talebi göreceksiniz. Tıklamak “Daha” ile daha fazla seçenek açın. ” ileçevir“istediğini seçebilirsin hedef dil seçmek.
 4. Ardından “Çevirmek“.
 5. Web sayfasını tekrar orijinal dilinde görüntülemek için, adres çubuğunun sağ üst köşesindeki mavi çeviri simgesini ve ardından ” düğmesini tıklayın.Orjinali göster“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 30 Mayıs 2023, 13:38 Microsoft Edge kendi tercümanını entegre etti. Nasıl kullanılacağını ve tüm web sitelerinin onunla nasıl çevrileceğini açıklıyoruz. Resim: Wachiwit/Shutterstock.com Reklamcılık Yabancı dildeki bir web sitesi kendi çevirisini sunmuyorsa, web sitesinin tamamını başka bir dile çevirmek için Edge tarayıcısının yerleşik çeviri aracını kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda ve PC’nizde Microsoft Translator’ı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir