Eklentileri bulun ve yükleyin – Blog

Notepad++ bir metin giriş programıdır. Ayrıca basit programlama bölümleri yazmak için de uygundur. Notepad++’ın normal işlev yelpazesi zaten oldukça geniştir, ancak eklentiler kullanılarak genişletilebilir ve geliştirilebilir. Kesinlikle kurulmaya değer çeşitli işlevler için eklentiler hazırladık.

Reklamcılık

Notepad++’da bulunan eklenti yöneticisini kullanarak bunu yapmak nispeten kolaydır. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Notepad++ uygulamasını açın ve üstteki menü çubuğundaki ” öğesine tıklayınUzantılar“. Ardından açılır menüden ” alt öğesini seçinEklenti Yönetimi” dışında.
 • otomatik kaydetme2
  Bu eklenti ile girdiğiniz metinler otomatik olarak kaydedilir. Ancak kaydederken orijinal dosyanızın üzerine yazılmaz, ancak yeni dosyalar oluşturulur. Bunlara otomatik olarak bir zaman damgası sağlanır, böylece eski bir sürüme istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Reklamcılık

 • Kaşifler
  Explorer eklentisi size doğrudan Notepad++’da bir dosya tarayıcısı kullanma olanağı sunar. Bu, sistem dahili Gezgini’ni (Windows Gezgini gibi) kullanarak verilerinizi zahmetli bir şekilde aramak zorunda kalmayacağınız, ancak Notepad++ içindeki dosyalara ve yollara ilişkin iyi bir genel bakışa ulaşabileceğiniz anlamına gelir. Böylece dosyaları soldaki kenar çubuğundan seçerek doğrudan Notepad++ uygulamasında kullanabilirsiniz.
 • HEX editörü
  HEX düzenleyicinin yardımıyla Notepad++’ın normal metin girişini onaltılı düzenleyiciye dönüştürebilirsiniz. Yani onaltılı sistemde girişlerinizi yapmak için ek bir editöre ihtiyacınız yok.
 • Çoklu Pano
  MultiClipoard eklentisi ile daha büyük ve her şeyden önce sıralanmış bir pano oluşturabilirsiniz. Bu size metni kopyalayıp yapıştırabileceğiniz 10 ayrı metin arabelleği sağlar. Bu şekilde aynı anda birden fazla şeyi önbelleğe alabilir ve bunlara sorunsuz bir şekilde tekrar tekrar erişebilirsiniz. İster normal bir metin ister bir programlama birimi olsun, düzenli yazma için pratik bir araç.
 • Düşen Tuğlalar
  Bu eklenti üretkenliğinizi artırmayabilir ancak yine de değerli eklentiler listesindeki yerini hak ediyor: Falling Bricks, Notepad++ iletişim kutusunda kolayca oynayabileceğiniz bir Tetris klonudur. Bu iletişim kutusu kapatıldığında oyun otomatik olarak duraklatılacaktır. Yüksek puan kaydedilmez.
 1. Notepad++ uygulamasını açın ve üstteki menü çubuğunda “” seçeneğine tıklayınUzantılar“.
 2. Açılır menüden alttaki seçeneği seçin “Eklenti Yönetimi” dışında.
 3. Burada yükleyebileceğiniz tüm eklentilere genel bir bakış bulacaksınız. İstediğiniz eklentiyi seçin ve sağ üst köşeye tıklayın “Yüklemek“.
 4. Gerekirse şimdi hesabınızla oturum açmalısınız. yönetici verileri kayıt olmak. Normalde bunlar, bilgisayarınız için normal oturum açma verilerinize karşılık gelir.
 5. ” yazabileceğiniz bir açılır pencere açılacaktır.Evet” onaylamak.
 6. Eklenti bundan sonra yeniden başlat Notepad++ ile yüklendi. Menü çubuğunda tekrar ” seçeneğine tıklarsanızUzantılar“ve sonra”Eklenti Yönetimi” Tıklayın, eklenti penceresini tekrar açabilirsiniz. Üst kısımda sekme var “Kurulmuş“. Burada yüklü tüm eklentilere genel bir bakış bulacaksınız.


(como)

Haberin Sonu

Notepad++: Eklentileri bulun ve yükleyin Notepad++ bir metin giriş programıdır. Ayrıca basit programlama bölümleri yazmak için de uygundur. Notepad++’ın normal işlev yelpazesi zaten oldukça geniştir, ancak eklentiler kullanılarak genişletilebilir ve geliştirilebilir. Kesinlikle kurulmaya değer çeşitli işlevler için eklentiler hazırladık. Reklamcılık Eklentileri Notepad++’a yükleyin Notepad++’da bulunan eklenti yöneticisini kullanarak bunu yapmak nispeten kolaydır. Adım adım kılavuzumuzu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir