Elektrikli araba için bir şarj istasyonu bulun – bu şekilde çalışır – Blog

Resim: Smile Fight/Shutterstock.com

Eğer bir e-araba kullanıcısıysanız, aracınız için mutlaka düzenli olarak şarj noktaları arayacaksınız. Elektrikli şarj istasyonlarının yaygınlaşması Almanya genelinde ilerlese de, klasik benzin istasyonlarına kıyasla şarj istasyonları hala nadirdir. Pek çok süpermarket, hırdavatçı veya mobilya mağazası işletmecisi, elektromobiliteyi desteklemek için giderek daha fazla halka açık şarj istasyonları sunuyor. Bu şarj istasyonlarını bulmak için, bölgenizdeki e-şarj istasyonları hakkında size bilgi sağlayan bir dizi internet hizmetini kullanabilirsiniz. Bu yazıda size elektrikli arabanıza elektrik sağlamanın en iyi yollarını göstereceğiz.

Elektrikli arabanız için şarj istasyonları nasıl bulunur?

Ücret Bulucu

Chargefinder.com/de web sitesi, bölgenizdeki şarj istasyonlarını bulmak için kullanışlı ve esnek bir yol sunar. Tarayıcı uygulamasına ek olarak, hem iOS hem de Android için bir uygulama da bulunmaktadır. Bir harita size bölgenizdeki şarj noktaları hakkında net bilgi verir. E-şarj istasyonları, haritada karşılık gelen bir sembolle işaretlenmiştir. Bir e-şarj istasyonu sembolüne tıklarsanız, size şarj noktası hakkında ek bilgiler gösterilir:

  • Mevcut konektör türleri ve sayıları
  • Ücretsiz veya ücretli şarj istasyonu hakkında bilgi
  • Sütunların şu anda yükleme için boş veya dolu olup olmadığının görüntülenmesi
  • KW cinsinden şarj gücü
  • Şarj istasyonuna bağlı olarak şarj işleminin maliyeti, açılış saatleri, operatörün iletişim bilgileri gibi ek bilgiler
  • Şarj istasyonundan fotoğraflar
Bir şarj istasyonuna tıklarsanız, ücretsiz şarj yuvaları, konektör tipleri ve maliyetleri gibi ayrıntılı bilgiler gösterilir.

daha fazla yakıt

Daha fazla depoya sahip uygulama ile yalnızca yakıt fiyatlarını karşılaştıramazsınız, uygulama artık şarj istasyonlarını da bulabilir. Bölgenizdeki şarj istasyonlarını görebilmeniz için filtre ayarlarından elektriğe geçiş yapmanız yeterlidir. Bir bakışta en yakın şarj istasyonunu ve en önemli verileri görebileceğiniz klasik liste görünümü ile yakınlardaki şarj istasyonlarının etkileşimli haritada göründüğü harita görünümü arasında seçim yapabilirsiniz. İkincisi, rekabet kadar başarılı değil çünkü haritada bir şarj istasyonuna dokunmak yalnızca çok zayıf bilgiler gösteriyor. Küçük “i” sembolüne dokunursanız eksik bilgileri alırsınız, ancak rekabet daha zarif çözümlerin de olduğunu gösterir.

“Daha fazla depola” uygulaması iyi bir harita sunar, ancak ne yazık ki bir bakışta çok az bilgi sunar.

hareketlilik+

“Mobility+” uygulaması, bölgenizdeki tüm mevcut şarj istasyonlarını güvenilir bir şekilde görüntüleyen ve bir şarj istasyonuna dokunduğunuzda harita üzerinde rotayı işaretleyen net bir harita sunar. Ancak, varış noktasına gerçek navigasyon sunulmamaktadır. Bununla birlikte, şarj istasyonları hakkındaki bilgiler iyi bir şekilde entegre edilmiştir ve sezgisel olarak erişilebilirdir. İstasyon ayrıntıları aracılığıyla seçilen şarj istasyonuna gerçek bir rota navigasyonu elde edilir. Burada Apple Haritalar ve Google Haritalar arasında bile seçim yapabilirsiniz.

“mobility+” çok iyi harita işlevleri sunuyor, sadece yol işaretleme biraz yerinde görünmüyor. Rota navigasyonunun doğrudan entegrasyonu daha iyi olacaktır.

Google Haritalar

E-aracınız için şarj istasyonlarını Google Haritalar’da da bulabilirsiniz. “Şarj istasyonu” terimini ararsanız, bölgenizdeki uygun yerler gösterilecektir. Ayrıca açılış saatleri, mevcut fiş türleri ve güç ile e-şarj istasyonunun mevcut kullanımı gibi bilgiler. Google’da olduğu gibi, ilgili şarj istasyonuyla ilgili yorumları hemen okuyabilme avantajına da sahipsiniz. Web sitesi ve telefon numarası gibi operatör bilgilerini de alacaksınız. Genel olarak, Google Haritalar en büyük miktarda bilgiyi sunar.

Google Haritalar ile, e-şarj istasyonlarını bulurken her zamanki kapsamlı bilgi içeriğine sahip olursunuz. Uygulamayı yine de yüklediyseniz, genellikle şarj istasyonlarını bulmak için başka bir uygulamaya ihtiyacınız olmaz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 27 Nis 2023, 10:36 Bu yazıda size elektrikli arabanız için şarj istasyonları bulmanın en iyi yollarını göstereceğiz. Resim: Smile Fight/Shutterstock.com Reklamcılık Eğer bir e-araba kullanıcısıysanız, aracınız için mutlaka düzenli olarak şarj noktaları arayacaksınız. Elektrikli şarj istasyonlarının yaygınlaşması Almanya genelinde ilerlese de, klasik benzin istasyonlarına kıyasla şarj istasyonları hala nadirdir. Pek çok…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir