EML dosyaları nasıl açılır – Blog

Resim: MT-R/Shutterstock.com

EML dosya uzantısı, e-posta mesajlarını RFC-822 biçiminde depolamak için kullanılır. Microsoft Outlook, Thunderbird, Apple Mail, Windows Mail ve diğerleri gibi birçok uygulama, e-postaları dışa ve içe aktarmak için EML biçimini kullanır. Çoğu e-posta istemcisi EML dosyalarını destekler, ancak bu uzantıya sahip dosyaları e-posta yazılımı olmadan açabilirsiniz.

EML dosyalarını bir e-posta istemcisinde açın

EML dosyaları aslında dosya biçimindeki e-postalardır. Bunları açmanın en kolay yolu, Outlook, Windows Mail veya Thunderbird gibi bir e-posta istemcisi kullanmaktır.

EML dosyasını düz metin olarak göster

Şu anda EML dosyasını açacak bir e-posta istemciniz yoksa, düz metin dosyası olarak görüntüleyebilirsiniz. Bir çok anlamsız karakter içermesine rağmen en azından linkler içeren mesajın metnini görebilir ve içeriğini anlayabilirsiniz. Ayrıca düzenleyici standart bir Windows programı olduğu için EML görüntüleyicileri yüklemeye gerek yoktur.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı Kılavuz: EML dosyasını düz metin olarak açın

  1. İlk olarak, gezgininizi açın ve EML dosyasını arayın. bir tane yap sağ tık üzerine tıklayın ve “Yeniden isimlendirmek” de.
  2. Şimdi dosya uzantısını değiştirin .eml başından sonuna kadar .txt ve dosyayı kaydedin.
  3. Bundan sonra, bir yazarak dosyayı Not Defteri’nde açın. sağ tık üzerinde ve sonra birbiri ardına”Bununla aç…” Ve “editör” seçmek.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 20 Haziran 2023, 11:41 ben Bilgisayarınızda EML dosyalarını açmanın birkaç yolu vardır. Nasıl yapıldığını açıklıyoruz. Resim: MT-R/Shutterstock.com Reklamcılık EML dosya uzantısı, e-posta mesajlarını RFC-822 biçiminde depolamak için kullanılır. Microsoft Outlook, Thunderbird, Apple Mail, Windows Mail ve diğerleri gibi birçok uygulama, e-postaları dışa ve içe aktarmak için EML biçimini kullanır. Çoğu e-posta…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir