En iyi sadakat kartı uygulamaları – Blog

Bölgelerindeki süpermarketlerden ve mağazalardan çeşitli müşteri kartlarını sık sık kullanan herkes muhtemelen şunu bilir: Bir noktada cüzdanınız patlayacak, çünkü her mağaza kendi kartını sunuyor. Ama buna gerek yok! Sadakat kartlarınızı akıllı telefonunuza kolayca kaydedebileceğiniz üç uygulama sunuyoruz. Bundan önce, bir dijital müşteri kartını gerçekte nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Sadakat kartlarınızı dijital olarak nasıl kullanabilirsiniz?

Bir sadakat kartının akıllı telefonunuza nasıl aktarılacağına ilişkin kesin süreç, uygulamadan uygulamaya biraz farklılık gösterir. Ancak bunun arkasındaki temel işlem tüm uygulamalar için benzerdir: İlk önce akıllı telefonunuzun kamerasıyla karttaki barkodu tarayın. Bu işe yaramazsa, müşteri numarasını manuel olarak girmeniz yeterlidir. Kasadayken sadakat kartı uygulamasını açmanız ve göstermek istediğiniz karta dokunmanız yeterlidir. Kasiyerin taraması için ekranınızda bir barkod görünecektir. Puanlar daha sonra müşteri hesabınıza yatırılacaktır.

Ancak sadakat kartı uygulamalarını kullanmadan önce, veri korumasına dikkat edin: Uygulamalar genellikle ücretsiz olsa da, bazı durumlarda diğer kart veya üçüncü taraf sağlayıcılarla veri alışverişinde bulunurlar. Bu, örneğin çevrimiçi bağlılık kartı oturum açma bilgileriniz ile bir uygulamada oturum açtığınızda olabilir. Bu şekilde, puan durumunuzu doğrudan görebilirsiniz, ancak uygulama, farklı müşteri kartlarınızdaki satın alımları birbiriyle ilişkilendirebilir. Şirketler, size kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için genellikle ilgi alanlarınızı daha da spesifik olarak belirlemek ister. Bu nedenle, şüpheniz varsa, uygulamaların ve gerekirse müşteri kartlarının hüküm ve koşullarını kontrol edin.

Stok kartı

Stocard uygulaması birkaç yıldır kullanılmaktadır ve işlev yelpazesi zaman içinde önemli ölçüde genişletilmiştir. Artık yeni müşteri kartlarını, daha sonra net bir şekilde bir ızgarada düzenlenmiş şablonları kullanarak doğrudan ekleyebilirsiniz. Dilerseniz, mevcut puan bakiyenizi görmek için bazı durumlarda bir giriş de kaydedebilirsiniz. Ancak, örneğin yerel fırınınızdan ayrı kartlar da ekleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, uygulama konumunuza erişebilir ve bölgenizdeki mağazalara göre ilgili bağlılık kartlarını otomatik olarak en üstte görüntüleyebilir.

Stocard, müşteri kartlarına ek olarak kupon kartlarını, sinema biletlerini veya benzerlerini de saklar. Yani bu kartları kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrı bir sekmede ayrıca çeşitli mağazalardan bazı özel teklifler alacaksınız.

Stocard’ı Google Play Store veya Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Apple Watch ve çeşitli Android akıllı saatler de desteklenir, böylece kartlarınızı doğrudan bileğinizden gösterebilirsiniz.

Stocard kartlarına genel bakışta saklanan tüm müşteri kartlarını görebilirsiniz. Bunlardan birine dokunduğunuzda, kartın barkodu ve onunla ilgili diğer bilgiler görüntülenecektir.

Google Pay

Google Pay ile doğrudan Android akıllı telefonunuzla temassız ödeme yapabilirsiniz. Bunu yapmak için kredi kartınızı bir kez yatırırsınız, ardından Google Pay uygulaması aracılığıyla bu kartla hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ancak birçok kişinin bilmediği bir şey olabilir: Google Pay’de kredi kartlarına ek olarak müşteri kartları da saklanabilir ve düzenlenebilir. Bunu yapmak için uygulamada yeni bir kart ekleyin ve ardından “Sadakat puanları veya hediye kartı”nı seçin. Kartlar daha sonra düzgün bir şekilde “Kartlar ve Geçişler” sekmesinde toplanır. Kartları kolayca ayırt edebilmeniz için Google Pay, en önemli sadakat kartları için küçük resimler içeren bazı şablonlarla birlikte gelir. Ardından, kullanmak istemiyorsanız gerçek Google Pay ödeme özelliğini göz ardı edebilirsiniz.

Bu arada, kuponları Google Pay’e de kaydedebilirsiniz. Daha sonra kuponu kaybetseniz bile, yine de akıllı telefonunuzda kayıtlıdır.

Google Pay şu anda yalnızca Android için kullanılabilir: Google Play Store’da Google Pay. Belirli Android akıllı saatler için bir sürümü de vardır. Google Pay’in Almanya’daki iPhone’a da gelip gelmeyeceği şu anda net değil.

Google Pay, kredi kartınıza ek olarak sadakat kartlarınızı da saklayabilir. Bunlar, ödeme işlevinin hemen altında görüntülenir, böylece bunlara kolayca erişebilirsiniz.

mobil cep müşteri kartları

Ayrıca mobil cep uygulamasında sadakat kartlarını hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz. Daha iyi bir genel bakış için, ana ekranda bir bakışta kartlarınızı tanımlamak için kullanabileceğiniz bir dizi şablon da vardır. Kartlarınızı güvende tutmak için uygulama geliştiricisinde bir hesap oluşturabilirsiniz. Cep telefonunuz bozulsa veya çalınsa bile, oturum açtıktan sonra müşteri kartlarınıza her zaman erişebilirsiniz. Uygulama ayrıca parola, parmak izi veya Face ID kullanılarak yetkisiz erişime karşı engellenebilir.

Bir şube bulucuya ek olarak, bazı kartlarda satın alma işleminizi yapmadan önce göz atabileceğiniz güncel teklifler ve indirimler de bulunur. Puan toplamanın yanı sıra, belki de birkaç avro tasarruf edebilirsiniz.

Mobil cep müşteri kartlarını Google Play Store veya Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ayrıca tüm müşteri kartlarınızı cepte saklayabilirsiniz. Önizleme görüntüsü, doğru kartı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Bölgelerindeki süpermarketlerden ve mağazalardan çeşitli müşteri kartlarını sık sık kullanan herkes muhtemelen şunu bilir: Bir noktada cüzdanınız patlayacak, çünkü her mağaza kendi kartını sunuyor. Ama buna gerek yok! Sadakat kartlarınızı akıllı telefonunuza kolayca kaydedebileceğiniz üç uygulama sunuyoruz. Bundan önce, bir dijital müşteri kartını gerçekte nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız. Sadakat kartlarınızı dijital olarak nasıl kullanabilirsiniz? Bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir