Epic Games Başlatıcısı başlamıyor – Blog

Resim: Lord Beard/Shutterstock.com

Epic Games Launcher, milyonlarca kişinin oyun oynamak için kullandığı popüler bir platformdur. Ancak bazen başlatıcı beklendiği gibi başlamayabilir ve sorunlara neden olabilir. Epic Games’i yeniden başlatabilmen için bunun neden olabileceğini ve hangi çözümlerin olduğunu sana açıklayacağız.

sistem gereksinimleri

Epic Games Başlatıcı’nın sisteminiz için RAM’iniz, işlemciniz veya grafik kartınız gibi belirli minimum gereksinimleri vardır. Başlatıcının çalışması için bilgisayarınızın bu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Gerekirse işletim sisteminizi güncelleyin ve çakışmaları önlemek için en son sürücülerin kurulu olduğundan emin olun. Başlatıcı, macOS’un beta sürümünü de desteklemez.

internet bağlantısı

Bazen sorun kendi internet bağlantınızdır. Ancak Epic Games Başlatıcı, güvenilir bir bağlantı olmadan başlatılamaz. Diğer web sitelerini ve çevrimiçi hizmetleri de ziyaret ederek bunu test edin. Bu işe yaramazsa, yönlendiricinizi yeniden başlatmayı veya WiFi yerine kablolu bağlantı kullanmayı deneyin. Ayrıca, başlatıcıyı başlatmak ve dosyaları indirmek için yeterli bant genişliğine sahip olduğunuzdan emin olun.

yönetici başlangıcı

Yönetici ayrıcalıklarına sahip olmadığın için bazen Epic Games Başlatıcı başlatılamıyor. Masaüstü simgesine sağ tıklayarak başlatıcıyı açın. Ardından “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın. Bu, izin sorunlarını çözebilir ve başlatıcı yeniden düzgün şekilde başlamalıdır.

güvenlik duvarları

Güvenlik duvarınız Epic Games Başlatıcı’yı engelliyor ve başlatılmasını engelliyor olabilir. Güvenlik duvarınızı geçici olarak devre dışı bırakarak bunu kontrol edebilirsiniz. Başlatıcı daha sonra çalışırsa, güvenlik duvarı ayarlarınızda onu bir istisna olarak sınıflandırmanız gerekir. Ancak, güvenlik duvarını devre dışı bırakmanın güvenlik riskinizi geçici olarak artırabileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, başlatıcıyı kullanmak için bunları kalıcı olarak kapatmamalısınız.

güncelleme veya yeniden yükleme

Epic Games Başlatıcı’nın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Değilse, yeni sürümü yükleyin ve başlatıcıyı yeniden başlatın. Bu da işe yaramazsa Epic Games başlatıcısını kaldırıp yeniden yükleyin.

Tüm ipuçlarını denedikten sonra hala başlatıcı sorunları yaşıyorsanız Epic Game Launcher desteğiyle iletişime geçin.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 4 Temmuz 2023 17:39 Epic Games Launcher artık sorunsuz çalışıyor. Ancak, sorunlar her zaman ortaya çıkabilir. Burada bunun neden olduğunu açıklıyoruz. Resim: Lord Beard/Shutterstock.com Reklamcılık Epic Games Launcher, milyonlarca kişinin oyun oynamak için kullandığı popüler bir platformdur. Ancak bazen başlatıcı beklendiği gibi başlamayabilir ve sorunlara neden olabilir. Epic Games’i yeniden…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir