EPS dosyası oluştur | sıcak çevrimiçi – Blog

EPS, “Encapsulated PostScript” anlamına gelir ve bazı yazıcılar tarafından dosyayı yazdırabilmek için gereklidir. Her ne kadar EPS dosya formatı, büyük ölçüde PDF formatının yerini aldığı için eskimiş kabul edilse de, bazı vektör grafikleri hala EPS dosyaları olarak oluşturulmaktadır. İpuçlarımızda ve püf noktalarımızda size Inkscape ile nasıl EPS dosyası oluşturulacağını ve JPG gibi bir görüntü dosyasını EPS’ye nasıl dönüştüreceğinizi göstereceğiz.

Reklamcılık

Inkscape ile bir EPS dosyası oluşturun

Inkscape, bir vektör grafiği oluşturmanıza ve bunu EPS olarak kaydetmenize olanak tanır. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Öncelikle indirme sayfamızdan Inkscape’i indirin. Şimdi sol menü çubuğunda bulunan araçları kullanarak bir grafik oluşturun.

Mevcut bir görüntü dosyasını EPS formatına dönüştürmenin iki yöntemi vardır. Bir yandan dosyayı Inkscape aracılığıyla kolayca EPS olarak kaydedebilirsiniz. Özel vektör grafik kısmı hariç önceki kılavuzdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Alternatif olarak, bir görüntü dosyasını EPS dosyasına dönüştürmek için çevrimiçi bir hizmeti de kullanabilirsiniz. Talimatlarımızda örnek olarak Convertio.co’nun dönüştürücü hizmetiyle çalışıyoruz. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

Reklamcılık

1. adım:

Örneğin bir JPG görüntüsünü bir EPS dosyasına dönüştürmek istiyorsanız, Convertio.co’nun JPG’den EPS’ye dönüştürücüsünü açın. Alternatif olarak JPG’nin yanındaki oku kullanarak diğer formatları da seçebilirsiniz.
  1. Öncelikle bilgisayarınıza Inkscape’i kurun ve ardından programda bir grafik oluşturun.
  2. Ardından menüyü açın “Açık“sol üst ve seç”Farklı kaydet“.
  3. Daha sonra şurayı seçin: dosya tipi Encapsulated PostScript“. Ardından ” tıklayınKaydetmek“.
  4. Inkscape’te şimdi şurayı seçin: “Metin çıkışı ayarları” “Metinleri yollara dönüştür” seçeneğini seçin ve düğmeye tıklayın “TAMAM“.
  1. Convertio.co’dan JPG’den EPS’ye dönüştürücü. Alternatif olarak JPG’nin yanındaki oku kullanarak diğer formatları da seçebilirsiniz.
  2. Tıklamak “Bilgisayardan” ve bir resim seçin.
  3. Şuraya git: “Dönüştürmek“.
  4. Son olarak “‘e tıklayınİndirmek” EPS dosyasını PC’nize kaydetmek için.


(mimi)

Haberin Sonu

EPS, “Encapsulated PostScript” anlamına gelir ve bazı yazıcılar tarafından dosyayı yazdırabilmek için gereklidir. Her ne kadar EPS dosya formatı, büyük ölçüde PDF formatının yerini aldığı için eskimiş kabul edilse de, bazı vektör grafikleri hala EPS dosyaları olarak oluşturulmaktadır. İpuçlarımızda ve püf noktalarımızda size Inkscape ile nasıl EPS dosyası oluşturulacağını ve JPG gibi bir görüntü dosyasını…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir