EPS dosyasını açın – bu şekilde yapılır – Blog

EPS dosyası (Encapsulated PostScript), PostScript sayfa tanımlama dilindeki özel bir görüntü dosyasıdır. Format, Adobe tarafından 1987 yılında dosyalarda kayıpsız nesne, tarama grafikleri ve ayırma verilerini etkinleştirmek için tanıtıldı. Windows’ta EPS ile karşılaştıysanız muhtemelen bu dosyanın ek programlar olmadan açılamadığını fark etmişsinizdir. Aşağıda ücretsiz IrfanView aracıyla dosyayı nasıl açabileceğinizi ve hangi ek programlara ihtiyacınız olduğunu göstereceğiz.

Reklamcılık

IrfanView, RAW, JPG, JPEG, PNG, TIF, EPS ve GIF dahil 70’in üzerinde dosya formatını destekleyen hafif bir yazılımdır. Program, eklentiler kullanılarak ek işlevler içerecek şekilde genişletilebilir. Diğer şeylerin yanı sıra EPS dosyaları görüntülenir IrfanView eklentileri birlikte GhostScript tedarik edilen. Tüm bunların nasıl kurulacağını adım adım talimatlarımızda veya hızlı kılavuzda açıklayacağız.

1. adım:

İndirme sayfamızdan IrfanView’ı indirin. Bunu yapmak için “İndir” seçeneğine tıklayın ve ardından Windows sürümünüze uygun EXE dosyasını (32 bit veya 64 bit) seçin. Hangi Windows sürümünü yüklediğinizi nasıl öğreneceğinizi burada bulabilirsiniz.

Bir uyarı: EPS dosyaları Word’de dolambaçlı yoldan da açılabilir, ancak Microsoft güvenlik nedeniyle buna karşı tavsiyede bulunur. Microsoft’a göre Office 2016, Office 2013, Office 2010 ve Office 365’teki EPS dosyalarındaki bir güvenlik açığı nedeniyle EPS dosyaları eklenemiyor. Bu değişiklik 11 Nisan 2017 güvenlik güncelleştirmesiyle yürürlüğe girdi. Ayarlar, kayıt defteri aracılığıyla geriye dönük olarak değiştirilebilir, ancak gelecekte tamamen devre dışı bırakılacaktır.

  1. İndirme sayfamızdan IrfanView, IrfanView eklentilerini ve GhostScript’i indirin. Yüklediğiniz Windows sürümüne bağlı olarak 32 bit veya 64 bit-Programların versiyonları. Hangi Windows sürümünü yüklediğinizi nasıl öğreneceğinizi burada bulabilirsiniz.
  2. Çalıştır EXE dosyaları ve talimatları izleyin. IrfanView’ı kurarken bunu da etkinleştirebilirsiniz. EPS dosyaları otomatik olarak açılmalıdır. Bunu yapmak için ” yanında etkinleştirinEPS/PSonay kutusu ilgili kurulum adımında.
  3. Dosyayı doğrudan veya aracılığıyla açın İrfanView. Bunu yapmak için şuraya gidin: “dosya” Açık “Açık” ve EPS dosyasını arayın ve ardından tekrar ” öğesine tıklayınAçık.


(mimi)

Haberin Sonu

EPS dosyası (Encapsulated PostScript), PostScript sayfa tanımlama dilindeki özel bir görüntü dosyasıdır. Format, Adobe tarafından 1987 yılında dosyalarda kayıpsız nesne, tarama grafikleri ve ayırma verilerini etkinleştirmek için tanıtıldı. Windows’ta EPS ile karşılaştıysanız muhtemelen bu dosyanın ek programlar olmadan açılamadığını fark etmişsinizdir. Aşağıda ücretsiz IrfanView aracıyla dosyayı nasıl açabileceğinizi ve hangi ek programlara ihtiyacınız olduğunu göstereceğiz.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir