Eski video kasetlerin atılması – buna dikkat etmelisiniz – Blog

Resim: Oleg Krugliak/Shutterstock.com

Video kaset dönemi bitti. Artan dijitalleşme nedeniyle, video medyası giderek daha fazla talep üzerine tüketiliyor, bu nedenle VHS kasetleri veya DVD’ler gibi fiziksel veri taşıyıcıları çoktan gereksiz hale geldi. Hâlâ eski Disney filmleri koleksiyonunuz varsa veya kasette dijitalleştirilmiş kişisel hatıralarınız varsa ve bunları atmak istiyorsanız, bunu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

Eski video kasetleri atın – buna dikkat etmelisiniz

VHS veya daha küçük VHS-C formatındaki daha küçük miktarlardaki video kasetleri doğrudan evsel atıklarla birlikte atılabilir. Mevzuat, eski kasetlerin hangi miktarlarda artık çöp kutusuna atılabileceği konusunda herhangi bir somut rakam belirtmemektedir. Temizlemeniz gereken daha büyük koleksiyonlarınız varsa, en yakın geri dönüşüm merkezine gitmelisiniz. Burada VHS koleksiyonunuzu küçük bir ücret karşılığında elden çıkarabilirsiniz. İmha ile ilgili daha fazla bilgi genellikle belediyenizin web sitesinde bulunabilir. Video kasetlerinizi kesinlikle sarı poşete veya çöp kutusuna atmayın, çünkü kasetlerin içindeki video kasetler sıralama sistemlerini engelleyebilir.

Alternatif olarak, eBay seri ilanları veya bit pazarları gibi çevrimiçi satış platformları vardır – koleksiyonunuzu sizden alacak eski video kaset koleksiyoncuları veya sevenler genellikle burada bulunabilir. Eski VHS kasetlerini satarken veya başkasına verirken aralarında özel VCR kayıtları olmamasına dikkat edin. Kendi kayıtlarınızın olduğu kasetleri elden çıkarırken, bunların yanlış ellere geçmediğinden de emin olmalısınız. Güvende olmak istiyorsanız, özel olarak kaydedilmiş video kasetlerini atmadan önce imha etmelisiniz. Video kasetlerini keserek veya güçlü bir mıknatısla mıknatıslayarak kayıtları kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Eski kayıtlarınızı imha etmeden önce dijital ortama aktarmak istiyorsanız bunun tam olarak nasıl çalıştığını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 6 Mart 2023, 13:24 Bu makale size eski VHS kasetlerini atarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaktadır. Resim: Oleg Krugliak/Shutterstock.com Reklamcılık Video kaset dönemi bitti. Artan dijitalleşme nedeniyle, video medyası giderek daha fazla talep üzerine tüketiliyor, bu nedenle VHS kasetleri veya DVD’ler gibi fiziksel veri taşıyıcıları çoktan gereksiz hale geldi. Hâlâ eski…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir