Excel elektronik tablolarını karşılaştırın – nasıl çalışır? – Blog

Bir Excel çalışma kitabı aynı anda yalnızca bir sayfa gösterdiğinden, iki Excel dosyasını karşılaştırmak veya aynı dosyada iki sayfayı karşılaştırmak zor olabilir. Karşılaştırılması gereken çok fazla veriye sahip olduğunuzda bu daha da zor olur. Neyse ki, Excel’de iki Excel elektronik tablosunu açıp bunları kolayca karşılaştırmak için kullanabileceğiniz bazı harika özellikler var.

Excel sayfalarını koşullu biçimlendirme ile karşılaştırın

Koşullu biçimlendirmeyi kullanmak, özellikle çok sayıda veri içeren büyük sayfalar için kullanışlıdır. Farklılıklara sahip hücrelerin rengini veya biçimlendirmesini değiştirmek, çok sayıda satır ve sütun veri içeren tablolarda bile bu farklılıkları görmeyi çok daha kolaylaştırır. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Excel elektronik tablolarını manuel olarak karşılaştırın

İki çalışma sayfasını karşılaştırmanın basit ve hızlı bir yolu görsel karşılaştırmadır. Excel, iki sayfayı yan yana görsel olarak karşılaştırmanın kolay bir yolunu sunar. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı Kılavuz: Biçimlendirme

  1. Her iki tablo da aynı çalışma kitabı durum. Bu durumda, bir sonraki adımda okumaya devam edin. değilse, İşaretlemek Ardından tablonun karşılaştırmak istediğiniz tüm hücrelerini kopyalayın. [Strg] + [C] ve bunları kullanarak ekleyin [Strg] + [V] ikinci tabloda yeni bir çalışma sayfası olarak.
  2. Tabloyu tamamen ile işaretleyin [Strg]+[A] ve üstüne tıklayın “başlamak“, ardından ” öğesini seçinKoşullu biçimlendirme“ve ardından”Yeni kural…“.
  3. Altında “kural türü“şimdi seç”Hangi hücrelerin biçimlendirileceğini belirlemek için bir formül kullanın” dışında.
  4. Altında “kural açıklaması” ardından aşağıdaki formülü girin: =Tablo1!A1 Tablo2!A1. Burada tablo adına dikkat edin ve gerekirse formülde ” yerine ” girin.Tablo 2” tablonuzun sahip olduğu ad.
  5. Ardından ” üzerine tıklayınBiçim…“.
  6. sekmesinde “Doldur” daha sonra farklılıkları olan tüm hücrelerin saklandığı istenen rengi seçin.
  7. Ardından tüm açık pencereleri ” ile onaylayın.TAMAM“.

Hızlı Kılavuz: Manuel

  1. Eğer tablolarınız çalışma kitabı üstte tıklayın “Fikir” ve ardından ” öğesini seçinYeni Pencere“. Bununla birlikte, tablolarınız farklı dosyalartek yapmanız gereken her iki dosyayı da iki pencerede açmak.
  2. sekmesinde “Fikir“Artık butona tıklayabilirsiniz”yan yana göster” tıklamak.
  3. İki çalışma kitabı penceresi daha sonra yan yana yerleştirilir ve her biri ekranınızın yarısını kaplar.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 13 Şubat 2023 09:51 Küçük farklılıklar arayarak zaman kaybetmeyin. Excel’in belgelerinizi karşılaştırmasına kolayca izin verebilirsiniz. Reklamcılık Bir Excel çalışma kitabı aynı anda yalnızca bir sayfa gösterdiğinden, iki Excel dosyasını karşılaştırmak veya aynı dosyada iki sayfayı karşılaştırmak zor olabilir. Karşılaştırılması gereken çok fazla veriye sahip olduğunuzda bu daha da zor olur. Neyse…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir