Excel elektronik tablosunu Word’e ekleyin – nasıl çalışır? – Blog

Bir Excel elektronik tablosunu bir Word belgesine eklemenin iki yolu vardır: elektronik tabloyu kopyalayabilir veya bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bu durumda Excel tablosunu düzenlemeye devam edebilirsiniz ve yapılan tüm değişiklikler otomatik olarak Word belgesine de uygulanır. Aşağıda size her iki seçeneği de açıklıyoruz:

Excel elektronik tablosunu Word belgesine ekleyin

Oluşturduğunuz bir Excel elektronik tablosunu bir Word belgesine yapıştırmak istiyorsanız, bunu çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz: sadece önemli kısmı seçin ve tuş kombinasyonunu kullanarak elektronik tabloyu kopyalayın [Strg] + [C] veya hakkında Sağ tıklayın -> “Kopyala”. Ardından Word belgesine gidin ve tabloyu eklemek istediğiniz yere tıklayın.

Ardından tuş kombinasyonunu kullanın [Strg] + [V] veya Sağ tıklayın -> “Yapıştır”. Artık Excel elektronik tablosu Word belgenize eklenmiştir. Bunları orada düzenleyebilirsiniz, ancak Excel işlevleri sizin için mevcut değildir.

Word belgesini Excel elektronik tablosuna bağlama

Excel elektronik tablonuzu yalnızca bir Word belgesine aktarmak istemiyorsanız, iki dosya arasında bir bağlantı da oluşturabilirsiniz. Ardından, Excel elektronik tablosunda yaptığınız herhangi bir değişiklik Word belgenize de yansıtılacaktır.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı kılavuz: Word belgesini Excel elektronik tablosuna bağlama

  1. Excel elektronik tablosunun Word belgenize bağlamak istediğiniz bölümünü panoya koyun (işaret -> [Strg] + [C]).
  2. Şimdi Word belgesine geçin ve tıklayın Tablonun eklenmesi gereken yer.
  3. Ardından sekmeye gidin “başlamak” Açık “Sokmak” ve menüden seçin “İçeriği yapıştır…” dışında.
  4. Şimdi soldaki vurgulayın “bir bağlantı ekle” ve Seç “Microsoft Excel çalışma kitabı nesnesi” kapalı. Son olarak, ” üzerine tıklayınTAMAM” ve Excel tablosu, Word belgenize bir bağlantı olarak eklenir. Artık Excel’de yaptığınız değişiklikler Word’de otomatik olarak benimsenir – ancak tersi geçerli değildir.

Video

Tarayıcınız HTML5 videoları desteklemiyor.

kaydeden Anna Kalinowsky de 9 Haz 2023 12:21 Word’e bir Excel elektronik tablosu eklemek veya hatta her iki belgeyi bağlamak ister misiniz? Size nasıl yapıldığını göstereceğiz. Reklamcılık Bir Excel elektronik tablosunu bir Word belgesine eklemenin iki yolu vardır: elektronik tabloyu kopyalayabilir veya bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bu durumda Excel tablosunu düzenlemeye devam edebilirsiniz ve yapılan tüm…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir