Excel: Geçerli tarihi ekle | sıcak çevrimiçi – Blog

Microsoft Excel kullanırken güncel tarihi eklemek faydalı olabilir. Ancak aynı tarihi manuel olarak tekrar tekrar girmenize gerek yoktur: Bunun için basit bir tuş kombinasyonu vardır.

Reklamcılık

Geçerli tarihi Excel’de aşağıda görebilirsiniz. Microsoft 365 klavye kısayolunu kullanma [Strg] + [;] sokmak. İçinde eski Office sürümleri klavye kısayolunu kullan [Strg] + [.]. Hücre daha sonra doğrudan doğru formatta yazılır. Excel’de her hücrenin formatı içeriğine göre uyarlanabilir.

Alternatif olarak uygun hücreye de gidebilirsiniz. =HEUTE() giriş. Tarih bu şekilde olacak otomatik olarak dahil edildi. Daha sonra tarih, Excel belgesi her açıldığında ayarlanır, böylece her zaman geçerli güne atıfta bulunulur. girişi ile =JETZT() bunu bile yapacak geçerli tarih ve saat girdi. Bunlar da güncellenecektir.


(como)

Haberin Sonu

Microsoft Excel kullanırken güncel tarihi eklemek faydalı olabilir. Ancak aynı tarihi manuel olarak tekrar tekrar girmenize gerek yoktur: Bunun için basit bir tuş kombinasyonu vardır. Reklamcılık Geçerli tarihi Excel’e ekle Geçerli tarihi Excel’de aşağıda görebilirsiniz. Microsoft 365 klavye kısayolunu kullanma [Strg] + [;] sokmak. İçinde eski Office sürümleri klavye kısayolunu kullan [Strg] + [.]. Hücre…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir