Facebook Marketplace – nedir bu? – Blog

Artık bir şeyler alıp satabileceğiniz birçok çevrimiçi platform var. Ama Facebook’un onlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Facebook Marketplace’in arkasında tam olarak ne olduğunu açıklıyoruz.

Facebook Marketplace nedir?

Facebook Marketplace, sosyal ağın, eBay İlanlarına benzer şekilde, bireylerin ve işletmelerin yerel olarak ürün satmasına yardımcı olan bir seri ilanlar bölümüdür. Bu özelliğin kullanıma sunulmasından önce, Facebook kullanıcıları Facebook gruplarında bir şeyler alıp satıyordu. Facebook web sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla erişilebilen Facebook Marketplace, satın almak veya satmak istediğiniz öğeleri keşfetmeniz, listelemeniz ve bunlarla ilgili iletişim kurmanız için size uygun bir yol sunar.

Facebook Marketplace, yerel işlemler için tasarlanmıştır. Bu özellik, aynı coğrafi bölgedeki insanlar arasındaki etkileşimi kolaylaştırmayı amaçlar ve öğelerin kolayca alınmasını veya teslim edilmesini sağlar. Ancak, Facebook’un işlemlerin ödeme veya nakliye yönlerini işlemediğini not etmek önemlidir. Ödeme yöntemlerinin düzenlenmesinden ve güvenli bir alışverişin sağlanmasından kullanıcıların kendileri sorumludur.

Facebook Marketplace, ev eşyaları, elektronik eşyalar, araçlar, giysiler ve daha fazlası gibi farklı kategorilere göz atmanıza olanak tanır. Belirli öğeleri arayabilir, sonuçları konuma ve fiyat aralığına göre filtreleyebilir ve açıklamalar, fotoğraflar ve fiyat bilgileri içeren ayrıntılı listeleri görüntüleyebilirsiniz. Facebook Messenger’ı satıcılar veya alıcılarla fiyat pazarlığı yapmak, sorular sormak ve toplantılar veya nakliye seçenekleri ayarlamak için iletişim kurmak için de kullanabilirsiniz.

Facebook Marketplace, yerel olarak çok çeşitli kategorilerden ürün alıp satmaya yönelik çevrimiçi bir platformdur.

Facebook Marketplace’i kullanın

Facebook Marketplace’i kullanmak için normal bir Facebook hesabına ihtiyacınız var ve en az 18 yaşında olmalısınız. Daha sonra sekmeyi kullanabilirsinizpazar yeri” menü çubuğunda. Bunu Facebook uygulamasında şu şekilde bulabilirsiniz: hamburger menüsü sağ üst. Web sitesinde doğrudan satış platformunu görebilirsiniz. sol menü kenarlığı. Pazara girdikten sonra, farklı ürün ve hizmet kategorilerini keşfedebilir, anahtar kelimeye göre arayabilir veya konuma göre filtreleyebilirsiniz.

Facebook Marketplace’i hem bilgisayarınızdaki web sitesinde hem de akıllı telefonunuzdaki uygulamada kullanabilirsiniz.

Facebook Marketplace’te bir ürün satmak için uygun düğmeye dokunmanız yeterlidir “Satmak” akıllı telefonda veya “Yeni bir reklam oluşturArdından, öğenin bir fotoğrafını çekin, doğru ve ayrıntılı bir açıklama ekleyin, bir fiyat belirleyin ve ardından reklamı çevrimiçi olarak yayınlayın. Ayrıca, görünürlüğünü artırmak için gönderinizi uygun gruplarda paylaşabilirsiniz.

Facebook Marketplace’te bir şey satmak için fotoğraflar ve ayrıntılar içeren bir ilan oluşturun ve bir fiyat belirleyin.

Facebook Marketplace’te bir ürün satın almak için ilgilendiğiniz ürünlerin resimlerini, açıklamalarını ve fiyatlarını inceleyebilir ve ardından doğrudan satıcıyla iletişime geçebilirsiniz. Bunu yapmak için ” düğmesini kullanmanız yeterlidir.satıcıya mesaj gönder“. Facebook Marketplace güvenli bir platform olsa da tanımadığınız kişilerle iş yaparken her zaman dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Marketplace’in avantajlarından biri de doğrudan satıcıyla fiyat pazarlığı yapabilmeniz ve ürünle ilgili sorular sorabilmenizdir. Ürünü satın almadan önce sorabilir, ayrıca satıcının profil bilgilerini ve itibarını platformda görebilir, bu da pazarlık yaparken size daha fazla rahatlık sağlar.

Facebook Marketplace’te bir şey satın almak için satıcıyla iletişime geçin, şartları görüşün ve ödeme ve teslim alma işlemlerini düzenleyin.

Facebook Marketplace’te satış yapmak için ipuçları

Facebook Marketplace’te ürün satmakla ilgileniyorsanız, başarı şansınızı artırmak için aklınızda tutmanız gereken birkaç ipucu var.

  • Öncelikle, ürününüzü çekici ve ayrıntılı bir şekilde sunduğunuzdan emin olun. Potansiyel müşterilerin ürünü ayrıntılı olarak görebilmesi için farklı açılardan net, keskin fotoğraflar çekin. Herhangi bir önemli bilgiyi atlamayan doğru bir açıklama, alıcılara güven aşılamak için de önemlidir.
  • Dikkate alınması gereken bir diğer husus, ürününüzün fiyatıdır. Pazar yerinde ön araştırma yapın ve benzer ürünlerin fiyatlarını kontrol edin. Alıcılar genellikle satın alma kararı vermeden önce fiyatları karşılaştırdığından, ürününüz için adil ve rekabetçi bir fiyat belirlediğinizden emin olun.
  • Potansiyel alıcılardan gelen sorulara ve sorulara zamanında yanıt verilmesi de tavsiye edilir. Bu, potansiyel müşterilerin ürününüze olan güvenini artırabilecek satış istekliliğinizi ve taahhüdünüzü gösterir.
  • Reklamınızın görünürlüğünü artırmak için, reklamınızı ürününüzle ilgili gruplara ayırmayı düşünün. Bu, ilgilenen alıcıların teklifinizle karşılaşma olasılığını artırır.
  • Son olarak, iyi müşteri hizmeti sağlamak her zaman önemlidir. Ürünü kararlaştırılan zaman çerçevesi içinde ve belirttiğiniz şartlarda gönderdiğinizden emin olun.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Artık bir şeyler alıp satabileceğiniz birçok çevrimiçi platform var. Ama Facebook’un onlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Facebook Marketplace’in arkasında tam olarak ne olduğunu açıklıyoruz. Facebook Marketplace nedir? Facebook Marketplace, sosyal ağın, eBay İlanlarına benzer şekilde, bireylerin ve işletmelerin yerel olarak ürün satmasına yardımcı olan bir seri ilanlar bölümüdür. Bu özelliğin kullanıma sunulmasından önce, Facebook…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir