Fare işaretçisini değiştirin – işte böyle yapılır – Blog

Hafif sola eğimli klasik beyaz fare işaretçisi her zaman standart olmuştur. Ancak durum böyle olmak zorunda değil çünkü kolayca değiştirebilirsiniz. Windows’un kendi fare işaretçileriyle veya harici olarak indirilenlerle – tüm seçenekler size bırakılmıştır.

Fark etme: Bazı programlar kendi fare imleçlerini kullanır ve Windows’ta fare imlecini değiştirmenin üçüncü taraf yazılımlar üzerinde herhangi bir etkisi olmayabilir.

Windows ayarlarında fare işaretçisini değiştirin

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

İnternetten fare imleçlerini indirin ve kurun

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı Kılavuz: Windows Ayarları

  1. Vermek “fare ayarları” içinde Windows arama çubuğu girin ve basın [Enter].
  2. ” altına tıklayınİlgili ayarlar” üzerinde “Daha fazla fare seçeneği” ve yeni pencerede ” sekmesine geçinIşaretçi“. Windows 11’de bunun yerine doğrudan aşağıya tıklayabilirsiniz “Ek fare ayarları” tıklayın. Burada da tahriş edici olarak değiştirin “Işaretçi“.
  3. Açılır menüde “plan” farklı imleç tasarımları seçebilirsiniz. Ardından ” üzerine tıklayınAlmak

Hızlı Kılavuz: Fare İşaretçisini İndirin

  1. İnternetten istediğiniz bir fare işaretçisi tasarımını indirin. Örneğin, işte birkaçı: https://www.digitalcitizen.life. Ardından, dosyanın normal şekilde kaydedildiği klasörü açın. İndirilenlerve paketten çıkarmak Bu. 7-Zip programı bunun için uygundur.
  2. Bundan sonra, ayıklanan klasörü açın ve yüklemek sen .inf dosyasıbirini yaparak sağ tık üzerinde ve giriş “Yüklemek” Seçme.
  3. Şimdi, ilk kılavuzu kullanarak, Fare işaretçisi için ayarlar ve altında yap”Ayarlamak:” a çift ​​tıklama üzerinde İmleç Sanatıdeğiştirmek istediğin
  4. Yeni pencerede, az önce çıkardığınız pencereyi açın. Bağlayıcı ve uygun tasarımı seçin.
  5. Tüm imleç stillerini özelleştirdikten sonra, tasarımınızı “Farklı kaydet…” tıklayın. Sonra tıklayın “Almak” değişiklikleri kaydetmek için.
  6. İçin Windows standart imleci “altında seçinplan“tekrar”Windows varsayılanı (sistem şeması)” son.

Konuyla ilgili daha fazlası:

İlan Hafif sola eğimli klasik beyaz fare işaretçisi her zaman standart olmuştur. Ancak durum böyle olmak zorunda değil çünkü kolayca değiştirebilirsiniz. Windows’un kendi fare işaretçileriyle veya harici olarak indirilenlerle – tüm seçenekler size bırakılmıştır. Fark etme: Bazı programlar kendi fare imleçlerini kullanır ve Windows’ta fare imlecini değiştirmenin üçüncü taraf yazılımlar üzerinde herhangi bir etkisi olmayabilir.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir