gece hizmetini etkinleştirin – bu şekilde çalışır – Blog

Fritzbox yönlendiricileri, İnternet erişimi için en yaygın kullanılan uç cihazlar arasındadır. Cihazların işlev yelpazesi buna uygun olarak zengindir. Doğru ayarlarla Fritzbox’ınızı yatmadan önce internet bağlantısına ihtiyaç duymadığınız zamanlarda bile gece moduna alabilirsiniz. Bu yazıda Fritzbox’ınızla gece servisini nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Gece servisi – zaten bu da nedir?

Gece hizmeti, WLAN bağlantısının gece durdurulması ve gelen aramaların sessize alınması anlamına gelir. Bu, bir yandan enerji tasarrufu sağlarken, diğer yandan ayar, gece uykusu sırasında istenmeyen çağrılarla uyanmanızı engelleyebilir.

İşlev, AVM üreticisi tarafından açıkça “gece servisi” olarak adlandırıldı ve yönlendirici ayarları aracılığıyla etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Bununla birlikte, daha yeni üretici yazılımı güncellemelerinden bu yana, gece hizmeti ortadan kalktı ve artık farklı bir şekilde yapılandırılabilir. Bir önceki gece servisi aynı anda hem WLAN’ı hem de telefonları sessize alırken, artık sistemde her iki fonksiyon için ayarları ayrı ayrı yapmanız gerekiyor. Bu biraz daha karmaşık ama aynı zamanda daha esnek. Bu şekilde hem WLAN hem de gelen aramalar için interneti veya telefonu kapatabileceğiniz belirli saatleri bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki adım adım talimatlarda, kablosuz yönlendiricinizin zamanlayıcısını nasıl yapılandıracağınızı göstereceğiz.

WLAN gece hizmetini etkinleştirin

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Telefon zili kilidi ayarlama

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı kılavuz: Wi-Fi

  1. adresinde tarayıcı aracılığıyla oturum açın fritz.kutusu Fritzbox kullanıcı arabiriminizde.
  2. Sağ tık “KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİMİ“.
  3. menü öğesini seçin “zaman değişikliği“.
  4. Etkinleştir zamanlayıcı ve bir girin Dönem kapatma için.
  5. ” tıklayarak onaylayınDevralmak“.

Hızlı kılavuz: telefon

  1. Fritzbox kullanıcı arayüzünün ana menüsünde “telefon” ve sonra “telefon cihazları“.
  2. Burada tüm bağlı telefonları görebilirsiniz. Tıkla Düzenle düğmesi Telefonunuz.
  3. menüye tıklayın”Rahatsız etmeyin“.
  4. Etkinleştir Rahatsız Etmeyin ve Zaman bunun için Rahatsız Etmeyin etkin olmalıdır.
  5. Girişleri ” ile onaylayın.TAMAM“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 6 Şubat 2023, 11:29 Bu yazıda Fritzbox’ınızı gece moduna nasıl geçireceğiniz sorusuna açıklık getiriyoruz. Reklamcılık Fritzbox yönlendiricileri, İnternet erişimi için en yaygın kullanılan uç cihazlar arasındadır. Cihazların işlev yelpazesi buna uygun olarak zengindir. Doğru ayarlarla Fritzbox’ınızı yatmadan önce internet bağlantısına ihtiyaç duymadığınız zamanlarda bile gece moduna alabilirsiniz. Bu yazıda Fritzbox’ınızla gece…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir