Gelişmiş aramayı kullanın – bu şekilde çalışır – Blog

Twitter’ın normal arama işlevleri kesin bilgileri bulamıyor. Şans eseri, Twitter kullanıcı adları ve sözlerinden herhangi bir kişinin ve tarihin en popüler tweet’lerine kadar her şeye göre arama yapmanızı sağlayan Twitter’ın gelişmiş araması var.

Twitter’ın gelişmiş araması nasıl kullanılır?

Twitter’ın iki ana arama aracı vardır: genel arama ve gelişmiş arama. Muhtemelen genel aramaya aşinasınız ve onu birçok kez kullanmışsınızdır. Telefonunuzda veya tarayıcınızda Twitter’ı açmanız yeterlidir; ekranın üst kısmında bir arama çubuğu görürsünüz. Gelişmiş arama fonksiyonu ise platformdaki arama seçeneklerini bir adım öteye taşıyor. Arama sonuçlarını tarih, hesaplar ve konumlar gibi belirli ölçütlere göre filtrelemenize olanak tanır. Twitter henüz gelişmiş aramayı mobil uygulamada kullanılabilir hale getirmedi. Bu arada, masaüstü sürümünden yararlanabilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Sağ üstteki Twitter arama alanına herhangi birini yazarak bir arama başlatın Arama terimi giriş.
  2. Sonra tıklayın Sağa butonu üzerinde”gelişmiş Arama“.
  3. Şimdi, çeşitli arama seçeneklerine sahip olduğunuz başka bir pencere açılacaktır. arama terimleri onları filtrelemek ve hatta dışlamak için.
  4. İstediğiniz arama seçeneklerini seçtikten sonra, “AramakGelişmiş Twitter aramasını çalıştırmak için sağ üstteki “
  5. Şimdi farklı arasında seçim yapabilirsiniz kategoriler aramanızı daha fazla filtrelemek ve böylece örneğin yalnızca resim içeren tweet’leri almak için üstteki çubukta geçiş yapın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 8 Mayıs 2023, 11:04 Twitter, arama sorgularınızı hassaslaştırmanıza izin veren gelişmiş bir arama özelliğine sahiptir. Size Twitter’ın gelişmiş arama özelliğini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Reklamcılık Twitter’ın normal arama işlevleri kesin bilgileri bulamıyor. Şans eseri, Twitter kullanıcı adları ve sözlerinden herhangi bir kişinin ve tarihin en popüler tweet’lerine kadar her şeye göre arama…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir