“Genel olarak elden geçirildi” ne anlama geliyor?

Yenilenmiş teknoloji genellikle yeni mallardan önemli ölçüde daha ucuzdur. Peki “yenilenmiş” aslında ne anlama geliyor ve satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Reklamcılık

Genel revizyon ne anlama geliyor?

“Yenilenmiş” veya sıklıkla “yenilenmiş”, daha önce sahip olunan veya kullanılan ve daha sonra üreticiye veya perakendeciye iade edilen bir ürünü ifade eder. Cihaz daha sonra yeni veya yeniye yakın bir duruma getirilerek tekrar satışa sunulur. Üretici, ürünü tamamen kontrol eder ve gerekli tüm onarımları yapar. Daha sonra cihaz temizlenir, gerekirse yazılım fabrika durumuna sıfırlanır ve yeniden paketlenir. Çoğu durumda, yeni kadar iyi bir cihaz alacaksınız. Ayrıca çoğu zaman yeni bir ürün kadar iyi çalışmasını ve uzun süre dayanmasını bekleyebilirsiniz.

 • Denetim ve test: Yenilenmiş ürünler, herhangi bir kusur veya sorunun belirlenmesi ve düzeltilmesi için genellikle sıkı bir inceleme ve test sürecinden geçer. Arızalı tüm bileşenler ve kırık parçalar onarılacak veya değiştirilecektir.
 • Temizlik ve kozmetik restorasyon: Yenilenmiş ürünler, görünümlerini iyileştirmek için sıklıkla temizlenir ve kozmetik olarak iyileştirilir. Bu, çiziklerin, sürtmelerin veya diğer görsel kusurların giderilmesini içerebilir.
 • işlevsellik: Yenilenmiş bir cihazın tüm temel işlevleri ve özellikleri düzgün çalışmalıdır. Çoğu üretici ayrıca en az %80 pil performansını garanti eder.
 • garanti: Büyük bir revizyondan geçmiş birçok ürün, ürünün kalitesine güven duymanızı sağlayacak şekilde tasarlanmış bir garantiyle birlikte gelir. Garantinin süresi ve kapsamı ürüne ve satıcıya göre değişiklik gösterebilir.
 • Ambalajlama: Yenilenmiş ürünler orijinal ambalajlarında gelmeyebilir ancak nakliye ve depolama sırasında korunmaları için genellikle güvenli bir şekilde paketlenirler.
 • Fiyat tasarrufu: Yenilenmiş ürünler genellikle yeni ürünlere göre daha düşük fiyata satılmaktadır. Bu, onları daha düşük maliyetle güvenilir bir ürün isteyen fiyat bilincine sahip tüketiciler için cazip bir seçenek haline getiriyor.
 • Kullanılabilirlik: Yenilenmiş cihazlar, elektronik cihazlar (akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve kameralar gibi), ev aletleri ve hatta araçlar da dahil olmak üzere çeşitli kategorilere ayrılır.

Yenilenen ürünlerin kalite ve durumunun, üretici, yetkili satıcı veya üçüncü taraf, spesifik ürün ve satıcının itibarı gibi faktörlere bağlı olarak değişebileceğini unutmamak önemlidir. Yenilenmiş bir ürün düşünüyorsanız satıcıyı incelemeli, garanti koşullarını kontrol etmeli ve müşteri yorumlarını okumalısınız. Bu şekilde güvenilir ve iyi yenilenmiş bir ürün aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Örneğin Amazon aracılığıyla yenilenmiş bir ürün satın alarak, yepyeni bir cihaz satın almaya kıyasla çoğu zaman paradan tasarruf edebilir ve yine de düzgün çalıştığı test edilmiş ve onaylanmış bir ürün alabilirsiniz.

Yenilenmiş cihazları satın alırken en önemli şey: yalnızca saygın tedarikçilerden satın alın! Genel olarak, marka ne kadar büyük olursa, uygun bir garantiye sahip, uygun şekilde test edilmiş bir cihaz alma şansınız da o kadar artar.

İşte önerebileceğimiz birkaç resmi satış noktası:

 • Apple Store: Cihazlar test edilip onaylanmıştır ve bir yıllık garantiye sahiptir.
 • Amazon Kindle Outlet Mağazası: Cihazlar test edilip onaylanmıştır ve bir yıl garantilidir.
 • Nikon Outlet: Cihazlar test edilmiş ve onaylanmıştır ancak yalnızca 90 günlük bir garantiye sahiptir.
 • Razer: Ürünler, yeni üretilmiş bir Razer ürünüyle aynı sıkı standartta yenilenir ve bir yıllık garantiyle sunulur.
 • Amazon: Tamamen test edilmiş ve Amazon 1 Yıllık Yenileme Garantisi ile desteklenen, iade edilen ürünler.
 • Conrad: Ürünler test edilmiştir ve bir yıllık garantiyle tamamen işlevseldir.
 • Yenilenmiş: Yalnızca doğrulanmış bayilerin yenilenmiş ürünlerde satış yapmasına ve en az bir yıl garanti vermesine izin verilir.
 • MediaMarkt: Ürünler test edilmiş olup iki yıl garanti hakkına sahiptir.
 • Satürn: Ürünler profesyonelce yeniden üretilir ve tam garantiyle sunulur.

” Gibi benzer bir terim düşünebilirsiniz.yenilenmiş” Amazon’da kullanılıyor: yenilenmiş. Amazon’un yenilenen ürünleri, tüm niyet ve amaçlar açısından, başka yerlerdeki yenilenmiş ürünlerle aynıdır. İlgili üreticilerinden resmi sertifika almamış olsalar da, “Amazon Qualified” tedarikçileri tarafından profesyonel inceleme, test ve temizliğe tabi tutulmuşlardır.

Böylece “yenilenen” ürünlerin yeni gibi göründüğünden ve çalıştığından emin olabilirsiniz. Amazon, yenilenen tüm ürünlerin “12 inç uzakta tutulduğunda görünür hiçbir kozmetik kusura sahip olmadığını” belirtiyor. Amazon, ürünü aldıktan sonra 90 gün içinde size değiştirme veya para iadesi hakkı veren Yenilenmiş Garanti bile sunuyor.


(işba)

Haberin Sonu

Yenilenmiş teknoloji genellikle yeni mallardan önemli ölçüde daha ucuzdur. Peki “yenilenmiş” aslında ne anlama geliyor ve satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? Reklamcılık Genel revizyon ne anlama geliyor? “Yenilenmiş” veya sıklıkla “yenilenmiş”, daha önce sahip olunan veya kullanılan ve daha sonra üreticiye veya perakendeciye iade edilen bir ürünü ifade eder. Cihaz daha sonra yeni veya yeniye…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir